A A A

"Hira’dan Yükselen Nur" her eve girecek

Eklenme : 2017-04-20 18:14

DİYARBAKIR - Kutlu Doğum etkinlikleri çerçevesinde basılan "Hira’dan Yükselen Nur" isimli siyer kitabı, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırılıyor.

Bu yıl "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temasıyla düzenlenen Kutlu Doğum etkinliklerinin öncesinde Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından basılan "Hira’dan Yükselen Nur" isimli bir milyon siyer kitabı, Türkiye’nin dört bir yanında dağıtılmaya devam ediyor.

Bu yıl Kutlu Doğum etkinliklerini "Hak ve Adalet Rehberi Hz Muhammed (sav)" temasıyla kamuoyu ile paylaştıklarını açıklayan Peygamber Sevdalıları Platform Sözcüsü Yahya Oğraş, Müslüman halka bu anlamda duyurularda bulunduklarını söyledi.

Her yıl Kutlu Doğum etkinlikleri öncesinde hediye olarak ifade edilebilen çalışmaları olduğunu belirten Oğraş, daha önce dağıtılan hediye niteliğindeki CD’lerde Hz Muhammed için bestelenen ilahilerin yer aldığını, ancak son yıllarda CD yerine Peygamber Sevdalıları Platformunun Eğitim Komisyonu tarafından hazırlanan kitap dağıtmayı uygun gördüklerini belirtti.

Türkiye’nin dört bir yanında bulunan tüm evlere Kutlu Doğum etkinlikleri öncesinde Hz Muhammed’in hayatını konu edinen kitap dağıttıklarını dile getiren Oğraş, Peygamber Sevdalıları Platformu olarak nisan ayında Hz Muhammed’in hayatını dolu dolu yaşamak ve yaşatmak için çalışmalarını herkese ulaştırmayı ve daha da genişletmeye çalıştıklarını vurguladı.

“Hz Muhammed’i anlatan bir milyon kitap basıldı”

"Hira’dan Yükselen Nur" adıyla çıkarılan kitabın birçok eve dağıtılmaya başlandığını kaydeden Oğraş, “Bu yıl Hz Muhammed’i anlatan bir milyon kitap basıldı ve dağıtımı yapılmaya başlanmış durumda. Peygamber Efendimiz Hira’da iken kendisine gelen vahiy ile birlikte onun hayatını anlatan, onun siretini anlatan her eve bu kitap gittiği zaman herkes okuyup faydalanabilecektir.” dedi.

Bu yıl Diyarbakır Kutlu Doğum etkinliği 30 Nisan’da olacak

Diyarbakır’da Kutlu Doğum etkinliğinin bu yıl yine Newroz Parkı Miting Alanında gerçekleşeceğini dile getiren Oğraş, “Etkinlik ile çalışmalarımız yoğun bir şekilde sahadaki kardeşlerimizin göstermiş olduğu çalışmalar ile devam ediyor. Bu yıl Kutlu Doğum etkinliğimiz 30 Nisan’da olacak inşallah. Etkinlik ile ilgili gerek ülke içinde, gerek yerel gerekse ülke dışına da davetiyelerimiz gidiyor. İslami hareketleri, camiaları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

“Diyarbakır’da her ev nurunu bulacak”

"Hira’dan Yükselen Nur" isimli Siyer-i Nebi kitabının Diyarbakır’da yoğun bir şekilde dağıtılmaya başlandığına dikkat çeken Oğraş, “Diyarbakır’da bu yıl 150 bin adet ‘Hira’dan Yükselen Nur’ isimli siyer-i nebi kitabı dağıtılıyor. Deyim yerindeyse her ev nurunu bulacak. Kardeşlerimiz yoğun bir şekilde evleri dolaşarak bu kitabı dağıtmaya devam ediyorlar.” ifadelerini kullandı.

Özellikle Siyer Sınavı ve Kutlu Doğum etkinlikleriyle Peygamber Sevdalıları Platformunun zorlu çalışma temposunu değerlendiren Oğraş, “Allah’a hamdolsun Peygamber Sevdalıları Platformuna üye derneklerin ve bu derneklerde faaliyet yürüten kardeşlerimizin çalışmaları ve gayretleri sayesinde bu çalışmaların altından kalkıyoruz. Gerek üyelerimiz, gerek bize gönül verenlerin sahada göstermiş olduğu çabalar işimizi kolaylaştırıyor.” dedi. (M. Sıddık Bilge – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

TÜM HABERLER

"Kudüs günü emperyalizmle mücadele günüdür"

​Dünya Kudüs Günü dolayısıyla mesaj yayınlayan Hak ve Özgürlükler Platformu, Kudüs Gününün emperyalizmle mücadele günü olduğunu belirtti.

Pazarcılar umudu köylülere bağladı

Ramazan Bayramı’na 2 gün kala Muş Belediye meydanında bayram pazarı kuruldu.

Nusaybin'de yeni konutlar inşa edilene kadar kira yardımı sürecek

​Mardin’in Nusaybin ilçesinde yaşanan yıkım dan sonra Nusaybin'e yapılacak olan konutların inşaatı bitene kadar kira yardımlarının devem edileceği bildirildi.

Kızıltepe'de saat kulesi yapıldı

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde eski Hastane Caddesi kavşağına saat kulesi inşa ettirildi.

Çölyak hastalarına bayram pastası

Gaziantep’te Ramazan Bayramı dolayısıyla çölyak hastalarının tüketebileceği glutensiz malzemelerden kuru pasta yapıldı.
TÜM HABERLER