A A A

"Hira’dan Yükselen Nur" her eve girecek

Eklenme : 2017-04-20 18:14

DİYARBAKIR - Kutlu Doğum etkinlikleri çerçevesinde basılan "Hira’dan Yükselen Nur" isimli siyer kitabı, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırılıyor.

Bu yıl "Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)" temasıyla düzenlenen Kutlu Doğum etkinliklerinin öncesinde Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından basılan "Hira’dan Yükselen Nur" isimli bir milyon siyer kitabı, Türkiye’nin dört bir yanında dağıtılmaya devam ediyor.

Bu yıl Kutlu Doğum etkinliklerini "Hak ve Adalet Rehberi Hz Muhammed (sav)" temasıyla kamuoyu ile paylaştıklarını açıklayan Peygamber Sevdalıları Platform Sözcüsü Yahya Oğraş, Müslüman halka bu anlamda duyurularda bulunduklarını söyledi.

Her yıl Kutlu Doğum etkinlikleri öncesinde hediye olarak ifade edilebilen çalışmaları olduğunu belirten Oğraş, daha önce dağıtılan hediye niteliğindeki CD’lerde Hz Muhammed için bestelenen ilahilerin yer aldığını, ancak son yıllarda CD yerine Peygamber Sevdalıları Platformunun Eğitim Komisyonu tarafından hazırlanan kitap dağıtmayı uygun gördüklerini belirtti.

Türkiye’nin dört bir yanında bulunan tüm evlere Kutlu Doğum etkinlikleri öncesinde Hz Muhammed’in hayatını konu edinen kitap dağıttıklarını dile getiren Oğraş, Peygamber Sevdalıları Platformu olarak nisan ayında Hz Muhammed’in hayatını dolu dolu yaşamak ve yaşatmak için çalışmalarını herkese ulaştırmayı ve daha da genişletmeye çalıştıklarını vurguladı.

“Hz Muhammed’i anlatan bir milyon kitap basıldı”

"Hira’dan Yükselen Nur" adıyla çıkarılan kitabın birçok eve dağıtılmaya başlandığını kaydeden Oğraş, “Bu yıl Hz Muhammed’i anlatan bir milyon kitap basıldı ve dağıtımı yapılmaya başlanmış durumda. Peygamber Efendimiz Hira’da iken kendisine gelen vahiy ile birlikte onun hayatını anlatan, onun siretini anlatan her eve bu kitap gittiği zaman herkes okuyup faydalanabilecektir.” dedi.

Bu yıl Diyarbakır Kutlu Doğum etkinliği 30 Nisan’da olacak

Diyarbakır’da Kutlu Doğum etkinliğinin bu yıl yine Newroz Parkı Miting Alanında gerçekleşeceğini dile getiren Oğraş, “Etkinlik ile çalışmalarımız yoğun bir şekilde sahadaki kardeşlerimizin göstermiş olduğu çalışmalar ile devam ediyor. Bu yıl Kutlu Doğum etkinliğimiz 30 Nisan’da olacak inşallah. Etkinlik ile ilgili gerek ülke içinde, gerek yerel gerekse ülke dışına da davetiyelerimiz gidiyor. İslami hareketleri, camiaları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

“Diyarbakır’da her ev nurunu bulacak”

"Hira’dan Yükselen Nur" isimli Siyer-i Nebi kitabının Diyarbakır’da yoğun bir şekilde dağıtılmaya başlandığına dikkat çeken Oğraş, “Diyarbakır’da bu yıl 150 bin adet ‘Hira’dan Yükselen Nur’ isimli siyer-i nebi kitabı dağıtılıyor. Deyim yerindeyse her ev nurunu bulacak. Kardeşlerimiz yoğun bir şekilde evleri dolaşarak bu kitabı dağıtmaya devam ediyorlar.” ifadelerini kullandı.

Özellikle Siyer Sınavı ve Kutlu Doğum etkinlikleriyle Peygamber Sevdalıları Platformunun zorlu çalışma temposunu değerlendiren Oğraş, “Allah’a hamdolsun Peygamber Sevdalıları Platformuna üye derneklerin ve bu derneklerde faaliyet yürüten kardeşlerimizin çalışmaları ve gayretleri sayesinde bu çalışmaların altından kalkıyoruz. Gerek üyelerimiz, gerek bize gönül verenlerin sahada göstermiş olduğu çabalar işimizi kolaylaştırıyor.” dedi. (M. Sıddık Bilge – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

STK'lardan Kutlu Doğum etkinliğine destek

STK'lardan Kutlu Doğum etkinliğine destek

2017-04-27 16:37:38

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Diyarbakır Newroz Miting Alanında pazar günü düzenleyecek olan Kutlu Doğum etkinliğine bir destekte İslami STK'lardan geldi.

Adana Kutlu Doğum etkinliğine hazırlanıyor

Adana Kutlu Doğum etkinliğine hazırlanıyor

2017-04-27 14:19:49

Adana'da Mimar Sinan Açık Hava Anfisi'nde gerçekleştirilecek Kutlu Doğum etkinliği için hazırlıklar sürüyor.

Diyarbakır 30 Nisan’a hazır

Diyarbakır 30 Nisan’a hazır

2017-04-27 13:57:39

Peygamber Sevdalıları Platformu, Diyarbakır’da basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelerek, pazar günü düzenlenecek olan Diyarbakır Kutlu Doğum etkinliği hakkında bilgilendirmede bulundu.

TÜM HABERLER

"Kur’an-ı Kerim insanın aklına, vicdanına ve gönlüne hitap ediyor

Prof. Dr. Mahmut Kaya, Kur’an-ı Kerim insanın aklına, vicdanına ve gönlüne hitap ettiğine dikkat çekerek Kur’an'ın, insanı bir bütün olarak ele aldığını ifade etti.

Şanlıurfa’da "21’inci Yüzyılda Abdullah Olmak" etkinliği düzenledi

Şanlıurfa’da gençlere yönelik faaliyetleriyle tanınan Yakubiye-Der, gençlere yönelik "21’inci Yüzyılda Abdullah Olmak" isimli etkinlik düzenledi.

Rus savaş gemisi battı

Karadeniz'de Rus savaş gemisi ile canlı hayvan taşıyan bir geminin çarpışması sonucu Rus savaş gemisi battı. Kazada 78 mürettebat tahliye edildi.

DİKA Yönetim Kurulu Mardin’de toplandı

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA), Nisan ayı yönetim kurulu toplantısını Mardin’de gerçekleştirdi.

İdlib'de hava saldırısı: 11 ölü

Suriye'nin İdlib şehrinde düzenlenen hava saldırılarında 11 sivil hayatını kaybetti, 20'ye yakın kişi de yaralandı.
TÜM HABERLER
Kod Center