A A A

Bitlis'teki STK yöneticilerinden Cem Küçük’e sert tepki

Eklenme : 2017-04-20 19:11

BİTLİS - Bitlisli STK temsilcileri, katıldığı bir TV programında Mavi Marmara gemisi katılımcılarına "manyak tipler" diyerek hakaret eden Cem Küçük’e sert tepki gösterdiler.

Bitlis'teki STK yöneticilerinden Cem Küçük’e sert tepki

Gazeteci Cem Küçük’ün Mavi Marmara gemisinin katılımcıları için kullandığı hakaret içerikli ifadelere tepkiler çığ gibi büyüyor. Sosyal medyadan gelen ilk tepkilerinin ardında Türkiye'nin farklı yerlerinde, STK temsilcilerinden yazarlara, siyasi parti temsilcilerinden akademisyenlere varana dek birçok kesimden tepkiler gelmeye devam ediyor.

Cem Küçük’ün sarf ettiği sözlere tepki gösteren Bitlis Eğitim Sağlık, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (BEST-DER) Başkanı Emrullah Uysal, referandumdan hemen sonra bu hakaretin yapılmasının manidar olduğunu hatırlatarak, “Bugün özellikle referandumdan sonra televizyon programına çıkıp, Müslümanları alenen aşağılamak, büyük bir ihanettir." dedi.

“Cem Küçük’ün arkasında İsrail ve emperyalist güçler var”

Uysal, "Bu ihanet özür beyanıyla telafi edilemez. Biz Cem Küçük’ün kim olduğunu çok iyi biliyoruz. Bütün Türkiye biliyor. Cem Küçük’ün bir İsrail ajanı olduğunu, İsrail adına Türkiye’de çalışma yürüttüğünü, istihbarat ile birlikte bir dönem çalıştığını bütün Türkiye biliyor. 16 Nisan’da yapılan referandumu hazmedemeyen Avrupa, ABD, İsrail bu tür insanları televizyon programlarına çıkartıp, Türkiye’ye ve hükümete mesaj veriyorlar. Devletin ve hükümetin halkla, camiyle, namazla, başörtülülerle savaşacaksınız mesajını veriyorlar. Bu savaşı yaptığınız sürece bizim dostumuzsunuz mesajını veriyorlar.” dedi.

Bu tür provokatif söylemlerin halkı galeyana getirmek için yapıldığını ve bundan farklı amaçlar güdüldüğünü belirten Uysal, yargının gerekli soruşturmayı yapması gerektiğini söyledi.  

Diyanet Sen Bitlis Şube Başkanı Behzat Durak ise Mavi Marmara katılımcıları için Cem Küçük tarafından kullanılan hakaret içerikli ifadeleri kınayarak, “Cem Küçük’ün yapmış olduğu açıklamayı şiddetle kınıyorum. Bu konuşmayla bütün dindarlara hakaret etmiştir. Mavi Marmara’da bulunan kardeşlerimiz tarihi sorumluluklarını yerine getirmişlerdir. Cem Küçük gibi, küçük beyinler bunu anlayamazlar.” dedi. (İLKHA)      YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Mardin’de 218 polis açığa alındı

Mardin’de 218 polis açığa alındı

2017-04-27 17:43:49

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 218 polis, FETÖ ile bağlantılı olduğu gerekçesiyle açığa alındı.

Akçakale sınırında çatışma sesleri

Akçakale sınırında çatışma sesleri

2017-04-27 17:40:54

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinin karşısında yer alan Tel Abyad sınırından PYD'nin havanlı saldırısında bir askerin yaralandığı belirtilirken çatışmanın sürdüğü ifade edildi.

11 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı

11 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı

2017-04-27 17:21:50

Şanlıurfa’da yeğenini öldürme suçundan aranan bir zanlı, yaklaşık 11 yıl sonra İstanbul’da gözaltına alındı.

TÜM HABERLER

"Kur’an-ı Kerim insanın aklına, vicdanına ve gönlüne hitap ediyor

Prof. Dr. Mahmut Kaya, Kur’an-ı Kerim insanın aklına, vicdanına ve gönlüne hitap ettiğine dikkat çekerek Kur’an'ın, insanı bir bütün olarak ele aldığını ifade etti.

Şanlıurfa’da "21’inci Yüzyılda Abdullah Olmak" etkinliği düzenledi

Şanlıurfa’da gençlere yönelik faaliyetleriyle tanınan Yakubiye-Der, gençlere yönelik "21’inci Yüzyılda Abdullah Olmak" isimli etkinlik düzenledi.

Rus savaş gemisi battı

Karadeniz'de Rus savaş gemisi ile canlı hayvan taşıyan bir geminin çarpışması sonucu Rus savaş gemisi battı. Kazada 78 mürettebat tahliye edildi.

DİKA Yönetim Kurulu Mardin’de toplandı

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA), Nisan ayı yönetim kurulu toplantısını Mardin’de gerçekleştirdi.

İdlib'de hava saldırısı: 11 ölü

Suriye'nin İdlib şehrinde düzenlenen hava saldırılarında 11 sivil hayatını kaybetti, 20'ye yakın kişi de yaralandı.
TÜM HABERLER
Kod Center