A A A

Bitlis'teki STK yöneticilerinden Cem Küçük’e sert tepki

Eklenme : 2017-04-20 19:11

BİTLİS - Bitlisli STK temsilcileri, katıldığı bir TV programında Mavi Marmara gemisi katılımcılarına "manyak tipler" diyerek hakaret eden Cem Küçük’e sert tepki gösterdiler.

Bitlis'teki STK yöneticilerinden Cem Küçük’e sert tepki

Gazeteci Cem Küçük'ün Mavi Marmara gemisinin katılımcıları için kullandığı hakaret içerikli ifadelere tepkiler çığ gibi büyüyor. Sosyal medyadan gelen ilk tepkilerinin ardında Türkiye'nin farklı yerlerinde, STK temsilcilerinden yazarlara, siyasi parti temsilcilerinden akademisyenlere varana dek birçok kesimden tepkiler gelmeye devam ediyor.

Cem Küçük'ün sarf ettiği sözlere tepki gösteren Bitlis Eğitim Sağlık, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (BEST-DER) Başkanı Emrullah Uysal, referandumdan hemen sonra bu hakaretin yapılmasının manidar olduğunu hatırlatarak, "Bugün özellikle referandumdan sonra televizyon programına çıkıp, Müslümanları alenen aşağılamak, büyük bir ihanettir." dedi.

"Cem Küçük'ün arkasında İsrail ve emperyalist güçler var"

Uysal, "Bu ihanet özür beyanıyla telafi edilemez. Biz Cem Küçük'ün kim olduğunu çok iyi biliyoruz. Bütün Türkiye biliyor. Cem Küçük'ün bir İsrail ajanı olduğunu, İsrail adına Türkiye'de çalışma yürüttüğünü, istihbarat ile birlikte bir dönem çalıştığını bütün Türkiye biliyor. 16 Nisan'da yapılan referandumu hazmedemeyen Avrupa, ABD, İsrail bu tür insanları televizyon programlarına çıkartıp, Türkiye'ye ve hükümete mesaj veriyorlar. Devletin ve hükümetin halkla, camiyle, namazla, başörtülülerle savaşacaksınız mesajını veriyorlar. Bu savaşı yaptığınız sürece bizim dostumuzsunuz mesajını veriyorlar." dedi.

Bu tür provokatif söylemlerin halkı galeyana getirmek için yapıldığını ve bundan farklı amaçlar güdüldüğünü belirten Uysal, yargının gerekli soruşturmayı yapması gerektiğini söyledi.

Diyanet Sen Bitlis Şube Başkanı Behzat Durak ise Mavi Marmara katılımcıları için Cem Küçük tarafından kullanılan hakaret içerikli ifadeleri kınayarak, "Cem Küçük'ün yapmış olduğu açıklamayı şiddetle kınıyorum. Bu konuşmayla bütün dindarlara hakaret etmiştir. Mavi Marmara'da bulunan kardeşlerimiz tarihi sorumluluklarını yerine getirmişlerdir. Cem Küçük gibi, küçük beyinler bunu anlayamazlar." dedi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Katı yakıtlar istatistikleri açıklandı

Katı yakıtlar istatistikleri açıklandı

2017-07-27 11:24:36

TÜİK, bu yılın Mayıs ayına ait katı yakıtlar istatistiklerini açıkladı. Buna göre, en fazla üretim ve teslimat linyitte gerçekleşti.

Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı

Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı

2017-07-27 11:16:57

Mardin'in Nusaybin ilçesi kırsalındaki 3 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Bölgenin en büyük köpek bakım evi

Bölgenin en büyük köpek bakım evi

2017-07-27 10:49:37

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığına bağlı Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinde sokak köpekleri getirilerek sağlıklaştırılıyor.

TÜM HABERLER

Çalınan 2'nci motosikletini de kendi çabalarıyla buldu

​Batman'da bir kişi, çalınan 2'nci motosikletini de uzun uğraşlar sonucu kendi çabalarıyla buldu.

Valilikten yanan 27 binaya ilişkin açıklama

​Çankırı'nın Yapraklı ilçesinde çıkan yangınla ilgili valilikten yapılan açıklamada, 27 binanın tamamen yandığı bildirildi.

"Kudüs ve Mescid-i Aksa direnişi tüm ümmetin direnişidir"

​İstanbul-Bahçelievler Dayanışma Platformu tarafından Siyonist işgalcilerin, Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlallerini protesto etmek için basın açıklaması düzenlendi.

"Çarpık kentleşme nedeniyle Bitlis'in simgesi beş minare görünmüyor"

​Bitlis'te çarpık kentleşmeye dikkat çeken Vali İsmail Ustaoğlu, plansız yapıların oluşturduğu görüntü kirliliği nedeniyle beş minarenin görülmediğini bu durumun kendisini derinden üzdüğünü söyledi.

Türkiye genelinde eş zamanlı operasyon

Türkiye genelinde, aranan kişilerin yakalanmasına yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi.
TÜM HABERLER