A A A

Bitlis'teki STK yöneticilerinden Cem Küçük’e sert tepki

Eklenme : 2017-04-20 19:11

BİTLİS - Bitlisli STK temsilcileri, katıldığı bir TV programında Mavi Marmara gemisi katılımcılarına "manyak tipler" diyerek hakaret eden Cem Küçük’e sert tepki gösterdiler.

Bitlis'teki STK yöneticilerinden Cem Küçük’e sert tepki

Gazeteci Cem Küçük’ün Mavi Marmara gemisinin katılımcıları için kullandığı hakaret içerikli ifadelere tepkiler çığ gibi büyüyor. Sosyal medyadan gelen ilk tepkilerinin ardında Türkiye'nin farklı yerlerinde, STK temsilcilerinden yazarlara, siyasi parti temsilcilerinden akademisyenlere varana dek birçok kesimden tepkiler gelmeye devam ediyor.

Cem Küçük’ün sarf ettiği sözlere tepki gösteren Bitlis Eğitim Sağlık, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (BEST-DER) Başkanı Emrullah Uysal, referandumdan hemen sonra bu hakaretin yapılmasının manidar olduğunu hatırlatarak, “Bugün özellikle referandumdan sonra televizyon programına çıkıp, Müslümanları alenen aşağılamak, büyük bir ihanettir." dedi.

“Cem Küçük’ün arkasında İsrail ve emperyalist güçler var”

Uysal, "Bu ihanet özür beyanıyla telafi edilemez. Biz Cem Küçük’ün kim olduğunu çok iyi biliyoruz. Bütün Türkiye biliyor. Cem Küçük’ün bir İsrail ajanı olduğunu, İsrail adına Türkiye’de çalışma yürüttüğünü, istihbarat ile birlikte bir dönem çalıştığını bütün Türkiye biliyor. 16 Nisan’da yapılan referandumu hazmedemeyen Avrupa, ABD, İsrail bu tür insanları televizyon programlarına çıkartıp, Türkiye’ye ve hükümete mesaj veriyorlar. Devletin ve hükümetin halkla, camiyle, namazla, başörtülülerle savaşacaksınız mesajını veriyorlar. Bu savaşı yaptığınız sürece bizim dostumuzsunuz mesajını veriyorlar.” dedi.

Bu tür provokatif söylemlerin halkı galeyana getirmek için yapıldığını ve bundan farklı amaçlar güdüldüğünü belirten Uysal, yargının gerekli soruşturmayı yapması gerektiğini söyledi.  

Diyanet Sen Bitlis Şube Başkanı Behzat Durak ise Mavi Marmara katılımcıları için Cem Küçük tarafından kullanılan hakaret içerikli ifadeleri kınayarak, “Cem Küçük’ün yapmış olduğu açıklamayı şiddetle kınıyorum. Bu konuşmayla bütün dindarlara hakaret etmiştir. Mavi Marmara’da bulunan kardeşlerimiz tarihi sorumluluklarını yerine getirmişlerdir. Cem Küçük gibi, küçük beyinler bunu anlayamazlar.” dedi. (İLKHA)      YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Nusaybin'de polis zırhlı aracı devrildi: 3 yaralı

Nusaybin'de polis zırhlı aracı devrildi: 3 yaralı

2017-05-25 00:04:21

Mardin’in Nusaybin ilçesinde İpekyolu'nda devrilen zırhlı araçta bulunan 3 polis, yaralandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması Cizrelileri sevindirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması Cizrelileri sevindirdi

2017-05-24 23:38:23

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TOBB Genel Kurulu'nda Şırnak'ın Cizre ile Hakkari'nin Yüksekova ilçeleriyle ilgili açıklamasını, Cizre'de yaşayan vatandaşlar memnuniyetle karşıladı.

Kaymakam Safitürk Davası ertelendi

Kaymakam Safitürk Davası ertelendi

2017-05-24 23:13:45

Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk'ün katledilmesine ilişkin 15 sanığın yargılandığı davanın duruşması 19 Haziran’a ertelendi.

TÜM HABERLER

Soğuk nedeniyle tırtıllar badem ağaçlarına dadandı

Önceki yıllara göre soğuk havaların uzun sürdüğü Şanlıurfa’da badem ağaçlarına musallat olan tırtıllar, ağaçlara zarar verdi.

Nusaybin Kız İmam Hatip Lisesi'nden resim sergisi

Mardin'in Nusaybin ilçesinde Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından resim sergisi açıldı.

Bismil'deki STK'lardan "Diyarbekir’in Fethi" programına davet

Bismil İslami Sivil Toplum Kuruluşları Platform sözcüsü Mehmet Şerif Aras, Diyarbakır'ın İslam ordusu tarafından fethedilişinin yıl dönümü dolayısıyla düzenleyecekleri konferansa vatandaşları davet etti.

Uluslararası bisiklet turunun ikinci ayağı Batman'da yapıldı

İlki Mardin'de gerçekleşen ‘Uluslararası Medeniyetler Bisiklet Turu’nun ikinci ayağı Batman'da gerçekleştirildi.

Van'da "Anne ve Çocuk Sağlığı Eğitimi" konulu seminer

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından, "Anne ve Çocuk Sağlığı Eğitimi" konulu bir seminer düzenlendi.
TÜM HABERLER
Kod Center