A A A

Bitlis'teki STK yöneticilerinden Cem Küçük’e sert tepki

Eklenme : 2017-04-20 19:11

BİTLİS - Bitlisli STK temsilcileri, katıldığı bir TV programında Mavi Marmara gemisi katılımcılarına "manyak tipler" diyerek hakaret eden Cem Küçük’e sert tepki gösterdiler.

Bitlis'teki STK yöneticilerinden Cem Küçük’e sert tepki

Gazeteci Cem Küçük’ün Mavi Marmara gemisinin katılımcıları için kullandığı hakaret içerikli ifadelere tepkiler çığ gibi büyüyor. Sosyal medyadan gelen ilk tepkilerinin ardında Türkiye'nin farklı yerlerinde, STK temsilcilerinden yazarlara, siyasi parti temsilcilerinden akademisyenlere varana dek birçok kesimden tepkiler gelmeye devam ediyor.

Cem Küçük’ün sarf ettiği sözlere tepki gösteren Bitlis Eğitim Sağlık, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (BEST-DER) Başkanı Emrullah Uysal, referandumdan hemen sonra bu hakaretin yapılmasının manidar olduğunu hatırlatarak, “Bugün özellikle referandumdan sonra televizyon programına çıkıp, Müslümanları alenen aşağılamak, büyük bir ihanettir." dedi.

“Cem Küçük’ün arkasında İsrail ve emperyalist güçler var”

Uysal, "Bu ihanet özür beyanıyla telafi edilemez. Biz Cem Küçük’ün kim olduğunu çok iyi biliyoruz. Bütün Türkiye biliyor. Cem Küçük’ün bir İsrail ajanı olduğunu, İsrail adına Türkiye’de çalışma yürüttüğünü, istihbarat ile birlikte bir dönem çalıştığını bütün Türkiye biliyor. 16 Nisan’da yapılan referandumu hazmedemeyen Avrupa, ABD, İsrail bu tür insanları televizyon programlarına çıkartıp, Türkiye’ye ve hükümete mesaj veriyorlar. Devletin ve hükümetin halkla, camiyle, namazla, başörtülülerle savaşacaksınız mesajını veriyorlar. Bu savaşı yaptığınız sürece bizim dostumuzsunuz mesajını veriyorlar.” dedi.

Bu tür provokatif söylemlerin halkı galeyana getirmek için yapıldığını ve bundan farklı amaçlar güdüldüğünü belirten Uysal, yargının gerekli soruşturmayı yapması gerektiğini söyledi.  

Diyanet Sen Bitlis Şube Başkanı Behzat Durak ise Mavi Marmara katılımcıları için Cem Küçük tarafından kullanılan hakaret içerikli ifadeleri kınayarak, “Cem Küçük’ün yapmış olduğu açıklamayı şiddetle kınıyorum. Bu konuşmayla bütün dindarlara hakaret etmiştir. Mavi Marmara’da bulunan kardeşlerimiz tarihi sorumluluklarını yerine getirmişlerdir. Cem Küçük gibi, küçük beyinler bunu anlayamazlar.” dedi. (İLKHA)      YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kaçak sigara ticareti yapan 2 kişi gözaltına alındı

Kaçak sigara ticareti yapan 2 kişi gözaltına alındı

2017-06-22 23:46:46

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 2 araçta yapılan aramada çok sayıda kaçak sigara ele geçirilirken 2 kişide gözaltına alındı.

PKK tarafından kaçırılan öğretmenden haber alınamıyor

PKK tarafından kaçırılan öğretmenden haber alınamıyor

2017-06-22 23:15:53

​Tunceli-Pülümür Karayolu aracı PKK tarafından gasp edilip yakılan öğretmenin bulunması için bölgede aramaların devam ettiği bildirildi.

Yeni Kanun Hükmünde Kararname yayınlandı

Yeni Kanun Hükmünde Kararname yayınlandı

2017-06-22 22:26:47

Yeni Kanun Hükmünde Kararname'de helikopter kazası sonrası önlemler düzenlendi.

TÜM HABERLER

"Kudüs günü emperyalizmle mücadele günüdür"

​Dünya Kudüs Günü dolayısıyla mesaj yayınlayan Hak ve Özgürlükler Platformu, Kudüs Gününün emperyalizmle mücadele günü olduğunu belirtti.

Pazarcılar umudu köylülere bağladı

Ramazan Bayramı’na 2 gün kala Muş Belediye meydanında bayram pazarı kuruldu.

Nusaybin'de yeni konutlar inşa edilene kadar kira yardımı sürecek

​Mardin’in Nusaybin ilçesinde yaşanan yıkım dan sonra Nusaybin'e yapılacak olan konutların inşaatı bitene kadar kira yardımlarının devem edileceği bildirildi.

Kızıltepe'de saat kulesi yapıldı

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde eski Hastane Caddesi kavşağına saat kulesi inşa ettirildi.

Çölyak hastalarına bayram pastası

Gaziantep’te Ramazan Bayramı dolayısıyla çölyak hastalarının tüketebileceği glutensiz malzemelerden kuru pasta yapıldı.
TÜM HABERLER