A A A

LYS başvurularının uzatılması için imza kampanyası başlatıldı

Eklenme : 2017-04-21 09:00

HABER MERKEZİ - Referandum nedeniyle LYS başvurularını yapamayan adaylar, ÖSYM Başkanlığına ek süre talebiyle imza kampanyası başlattılar.

LYS başvurularının uzatılması için imza kampanyası başlatıldı

ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (öSYM) Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nın (YGS) ardından Lisans Yerleştirme Sınavı'na (LYS) başvurular 4 Nisan'da başlayıp, 17 Nisan'da sona ermişti.

16 Nisan'da gerçekleştirilen Anayasa Değişiklikleri Halkoylaması nedeniyle başvuru işlemlerini yapamadıklarını savunan bazı adaylar, sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getirdiler.

Referandumdan sonraki gün okulların tatil olması nedeniyle başvuru harçlarını yatıramadıklarını dile getiren adaylar, öSYM Başkanlığına seslerini duyurabilmek için "öSYM LYS Başvurusunun Uzatılması İmza Kampanyası" başlattılar.

Hatırlanacağı üzere, Polis Akademisi Başkanlığı, 3-14 Nisan arasında yapılması gereken Polis Meslek Eğitim Merkezine (POMEM) ön başvuru işlemlerini halkoylaması ve yoğun talep nedeniyle 28 Nisan'a kadar uzatmıştı.

Adaylar, POMEM başvurularında olduğu gibi LYS başvurularının da uzatılmasını istediler. (Hamza Adiyaman-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Üniversite tercihleri bugün sona eriyor

Üniversite tercihleri bugün sona eriyor

2017-07-26 10:38:35

2017-ÖSYS tercih işlemleri bugün 23.59’da sona eriyor.

DGS soru ve cevaplarının tamamı aday erişimine açıldı

DGS soru ve cevaplarının tamamı aday erişimine açıldı

2017-07-25 12:22:19

​2017 Dikey Geçiş Sınavı soru ve cevaplarının tamamı adayların erişimine açıldı.

Dikey Geçiş Sınavı sona erdi

Dikey Geçiş Sınavı sona erdi

2017-07-23 12:33:42

Meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programları mezunlarının lisans öğrenimine devam edebilmeleri için düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sona erdi.

TÜM HABERLER

Çalınan 2'nci motosikletini de kendi çabalarıyla buldu

​Batman'da bir kişi, çalınan 2'nci motosikletini de uzun uğraşlar sonucu kendi çabalarıyla buldu.

Valilikten yanan 27 binaya ilişkin açıklama

​Çankırı'nın Yapraklı ilçesinde çıkan yangınla ilgili valilikten yapılan açıklamada, 27 binanın tamamen yandığı bildirildi.

"Kudüs ve Mescid-i Aksa direnişi tüm ümmetin direnişidir"

​İstanbul-Bahçelievler Dayanışma Platformu tarafından Siyonist işgalcilerin, Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlallerini protesto etmek için basın açıklaması düzenlendi.

"Çarpık kentleşme nedeniyle Bitlis'in simgesi beş minare görünmüyor"

​Bitlis'te çarpık kentleşmeye dikkat çeken Vali İsmail Ustaoğlu, plansız yapıların oluşturduğu görüntü kirliliği nedeniyle beş minarenin görülmediğini bu durumun kendisini derinden üzdüğünü söyledi.

Türkiye genelinde eş zamanlı operasyon

Türkiye genelinde, aranan kişilerin yakalanmasına yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi.
TÜM HABERLER