A A A

LYS başvurularının uzatılması için imza kampanyası başlatıldı

Eklenme : 2017-04-21 09:00

HABER MRK - Referandum nedeniyle LYS başvurularını yapamayan adaylar, ÖSYM Başkanlığına ek süre talebiyle imza kampanyası başlattılar.

LYS başvurularının uzatılması için imza kampanyası başlatıldı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nın (YGS) ardından Lisans Yerleştirme Sınavı'na (LYS) başvurular 4 Nisan'da başlayıp, 17 Nisan'da sona ermişti.

16 Nisan'da gerçekleştirilen Anayasa Değişiklikleri Halkoylaması nedeniyle başvuru işlemlerini yapamadıklarını savunan bazı adaylar, sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getirdiler.

Referandumdan sonraki gün okulların tatil olması nedeniyle başvuru harçlarını yatıramadıklarını dile getiren adaylar, ÖSYM Başkanlığına seslerini duyurabilmek için "ÖSYM LYS Başvurusunun Uzatılması İmza Kampanyası" başlattılar.

Hatırlanacağı üzere, Polis Akademisi Başkanlığı, 3-14 Nisan arasında yapılması gereken Polis Meslek Eğitim Merkezine (POMEM) ön başvuru işlemlerini halkoylaması ve yoğun talep nedeniyle 28 Nisan'a kadar uzatmıştı.

Adaylar, POMEM başvurularında olduğu gibi LYS başvurularının da uzatılmasını istediler. (Hamza Adiyaman-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Öğretmenlik için KPSS yeterli değil"

2017-06-19 19:01:19

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin, iyi ve nitelikli öğretmen olup olunmayacağını ve kişilik özelliklerini ölçmek için KPSS'nin yeterli olmadığını belirtti.

Batman’da LYS heyecanı

Batman’da LYS heyecanı

2017-06-18 15:03:02

Batman’da Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) giren öğrenciler ve onlara destek olmak için okul önlerine gelen veliler, duygularını paylaştılar.

Adaylar sınavda ter döktü, aileler bahçede dua etti

Adaylar sınavda ter döktü, aileler bahçede dua etti

2017-06-17 10:13:13

​Üniversite girişinde ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavının üçüncü oturumu olan LYS-2 Fen Bilimleri sınavı başladı.

TÜM HABERLER

"Kudüs günü emperyalizmle mücadele günüdür"

​Dünya Kudüs Günü dolayısıyla mesaj yayınlayan Hak ve Özgürlükler Platformu, Kudüs Gününün emperyalizmle mücadele günü olduğunu belirtti.

Pazarcılar umudu köylülere bağladı

Ramazan Bayramı’na 2 gün kala Muş Belediye meydanında bayram pazarı kuruldu.

Nusaybin'de yeni konutlar inşa edilene kadar kira yardımı sürecek

​Mardin’in Nusaybin ilçesinde yaşanan yıkım dan sonra Nusaybin'e yapılacak olan konutların inşaatı bitene kadar kira yardımlarının devem edileceği bildirildi.

Kızıltepe'de saat kulesi yapıldı

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde eski Hastane Caddesi kavşağına saat kulesi inşa ettirildi.

Çölyak hastalarına bayram pastası

Gaziantep’te Ramazan Bayramı dolayısıyla çölyak hastalarının tüketebileceği glutensiz malzemelerden kuru pasta yapıldı.
TÜM HABERLER