A A A

'Kutlu Doğum'u FETÖ ile ilişkilendiren Türkiye gazetesine yoğun tepki

Eklenme : 2017-04-21 12:58

HABER MERKEZİ - Türkiye Gazetesi'nin "Kutlu Doğum" etkinliklerini "FETÖ Projesi" olarak nitelemesi büyük tepki çekti.

'Kutlu Doğum'u FETÖ ile ilişkilendiren Türkiye gazetesine yoğun tepki

Türkiye Gazetesi'nin, "Diyanet Neden Hâlâ sahip Çıkıyor? Kutlu Doğum Bir FETö Projesi" başlıklı manşeti büyük tepki çekti.

Türkiye Gazetesi'nden Abdülhakim Arvas'ın imzasıyla yayımlanan haberde, her yıl yüzbinlerin katılımıyla düzenlenen Kutlu Doğum etkinlikleri görmezden gelinerek etkinliklerin "FETö Projesi" ve "garabet" olarak nitelendirilmesine başta sosyal medya kullanıcıları olmak üzere birçok kesim tepki gösterdi.

Haberde, Hz. Muhammed'in dünyaya teşriflerinin, 1989 yılında "Kutlu Doğum Haftası" adı altında yapılmasının kararlaştırıldığı ve teklifin FETö'yle yakınlığıyla bilinen Prof. Dr. Süleyman Hayri Bolay ve kapatılan Zaman Gazetesi yazarı Mümtaz'er Türköne'den geldiği savunuldu.

Halkın Hz. Muhammed'e olan teveccühü bir güne mi sığdırılmak isteniyor?

Kutlu Doğum etkinliklerinin, bilinçli bir şekilde nisan ayının son haftalarına yerleştirildiği iddialarına yer verilen haberde, etkinliklerin sadece Hicri takvime göre Mevlid Kandilinde yapılması gerektiğinin savunulması ise, "Türkiye Gazetesi, Müslüman halkın Hz. Muhammed'e olan sevdasını tek bir güne mi sığdırmaya çalışıyor?" sorularını akıllara getirdi.

özellikle Peygamber Sevdalıları Platformu'nun düzenlemiş olduğu ve yüzbinlerin katıldığı etkinliklerin, Müslüman halkın Hz. Muhammed'e olan teveccühünün Nisan ayına dahi sığmadığını apaçık gösterirken "Kutlu Doğum"un sadece bir güne sığdırılma arzusu, haberin bazı dış güçler tarafından "ısmarlama" olarak hazırlandığı yorumlarını beraberinde getirdi.

Sosyal medya kullanıcıları tepki gösterdi

Türkiye Gazetesinin bu haberinin ardından duyarlı sosyal medya kullanıcılarında da tepki gecikmedi. Bazı kullanıcılar, Kutlu Doğum etkinliklerinin FETö'yle ilişkilendirilerek yasaklanılmaya çalışıldığına dikkat çekti.

Gelen tepkilerden bazıları şöyle:

Oktay Gümüş: Kağıttan oluşan Türkiye Gazetesi peygamber efendimizi anmayı asla engelleyemez. Türkiye Gazetesi acaba kimin projesidir?

"Redyellow" rumuzlu kullanıcı: Kutlu doğum FETö vs. diyen affedersiniz ama tam anlamıyla 'halt' etmiştir. Beğenmediğiniz her şeye FETö kulpu takmaktan vazgeçin.

Aydın Binboğa: FETö, Kimse Yok mu Derneği aracılığıyla hırsızlık yolsuzluk yaptı diye tüm yardım derneklerini kapatalım mı? Kutlu Doğum FETö projesi deyip efendimizi anlatmaktan vaz mı geçelim?

İbrahim Avcı: Namazın da FETö projesi olduğu açıklanırsa şaşırmayın?

HalkınPortalı: Kutlu Doğum Etkinliklerine karşı oluşturulmak istenen FETö algısı manşetlere taşındı. Haddini bil.

FETO ile ilişkilendirerek yasak kapsamına alınmak isteniyor

Mustafa Karakaş: Kutlu Doğum FETö icadıdır diyenler CAHİLDİR CAHİLDİR CAHİLDİR... FETO'yu tanımamaktadır. FETO'cular şimdiye kadar Peygamber (as)'ı anmak için, O'nu(sav) dünyaya tanıtmak için ne yaptı ki? Peygamber(as) anma etkinliklerini FETO ile ilişkilendirerek yasak kapsamına almak isteyenler. varsayalım ki haklısınız ve bu etkinlikler bir FETO projesi... O halde siz yarın da bir FETO projesi olan türkçe olimpiyatları üzerinden Türkçe'nin yasaklanmasını mı talep edeceksiniz?

Hevidar: Kutlu Doğum, kutlu sevda birilerini fena rahatsız etmiş. Tüm meydanlardan haykıracağız. Allahummesalli ala seyyidina Muhammed.

"Evliya Çelebi" rumuzlu kullanıcı: Neyin peşindesiniz? Kutlu doğumlardan dolayı zindan yatanlar da fetöcü mü? FETö'cüler Kutlu Doğum'dan dolayı kumpas kurmuşlardı. (Fırat Arslan- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Katı yakıtlar istatistikleri açıklandı

Katı yakıtlar istatistikleri açıklandı

2017-07-27 11:24:36

TÜİK, bu yılın Mayıs ayına ait katı yakıtlar istatistiklerini açıkladı. Buna göre, en fazla üretim ve teslimat linyitte gerçekleşti.

Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı

Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı

2017-07-27 11:16:57

Mardin'in Nusaybin ilçesi kırsalındaki 3 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Bölgenin en büyük köpek bakım evi

Bölgenin en büyük köpek bakım evi

2017-07-27 10:49:37

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığına bağlı Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinde sokak köpekleri getirilerek sağlıklaştırılıyor.

TÜM HABERLER

Çalınan 2'nci motosikletini de kendi çabalarıyla buldu

​Batman'da bir kişi, çalınan 2'nci motosikletini de uzun uğraşlar sonucu kendi çabalarıyla buldu.

Valilikten yanan 27 binaya ilişkin açıklama

​Çankırı'nın Yapraklı ilçesinde çıkan yangınla ilgili valilikten yapılan açıklamada, 27 binanın tamamen yandığı bildirildi.

"Kudüs ve Mescid-i Aksa direnişi tüm ümmetin direnişidir"

​İstanbul-Bahçelievler Dayanışma Platformu tarafından Siyonist işgalcilerin, Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlallerini protesto etmek için basın açıklaması düzenlendi.

"Çarpık kentleşme nedeniyle Bitlis'in simgesi beş minare görünmüyor"

​Bitlis'te çarpık kentleşmeye dikkat çeken Vali İsmail Ustaoğlu, plansız yapıların oluşturduğu görüntü kirliliği nedeniyle beş minarenin görülmediğini bu durumun kendisini derinden üzdüğünü söyledi.

Türkiye genelinde eş zamanlı operasyon

Türkiye genelinde, aranan kişilerin yakalanmasına yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi.
TÜM HABERLER