A A A

"Savaşlardan beslenenler silah tüccarları emperyalistlerdir"

Eklenme : 2017-05-19 16:55

HATAY - İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Suriye başta olmak üzere İslam coğrafyalarındaki savaşlardan beslenenlerin silah tüccarları ve emperyalistler olduğunu söyledi.

İnsani Yardım Vakfı (İHH) ve Katar RAF ortaklığıyla Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde 990 Suriyeli yetim çocuğun kalabileceği dünyanın en büyük "Çocuk Yaşam Merkezi" dün düzenlenen törenle hizmete girdi.

Programın ardından değerlendirmelerde bulunan İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Suriye'de yaşanan savaşın 6'ncı yılında bir milyonu aşkın çocuğun yetim kaldığını, bazı çocukların da insan kaçakçıları ve organ mafyalarının pençesine düştüğünü söyledi.

Bu savaşın Müslümanların kendi içerisinde akıl üretememesinden kaynaklandığını belirten Yıldırım, "Maalesef Müslümanlar kendi haklarını birbirine vermeyince doğal olarak emperyalist ve siyonist güçler devreye giriyor ve insanları silahla dost eder hale getiriyor. Bunun sonucunda da gördüğünüz gibi şu anda binlerce Suriyeli kardeşimiz yetim kaldı. Bu rakam tam olarak belli değil ama bir milyon kadar yetim çocuk olduğunu söyleyenler var. Sadece Türkiye'de 2 yıl önce 53 bin refakatsiz çocuk vardı. Biz sadece bunların bir kısmına bakabiliyoruz. Çoğu ortalarda yok." dedi.

"Bütün Müslümanların kanı bunlar için bir damla petrol değerinde değil"

Söz konusu merkezi yetim çocuklara sahip çıkma, başta barınma ve eğitim olmak üzere sağlık, rehabilitasyon, gıda, kıyafet gibi ihtiyaçların ev ortamında karşılanıp, psikolojik yönden desteklenmeleri amacıyla kurduklarını dile getiren Yıldırım, şunları söyledi:

"İşte biz de bu çocuklardan bin tanesini bu yaşam merkezinde barındıracağız. Eğitimlerini de burada tamamlayacaklar. Allah razı olsun bütün siyasi partiler katkıda bulundu. Davetimizi kırmayıp geldiler, bizi yalnız bırakmadılar. Umarım bu savaşlar artık durur çünkü bu savaşlardan beslenenler silah tüccarları, emperyalistler, enerji çıkarıp kendi topraklarına akıtmak isteyen sömürgecilerdir. Evet, Müslümanların kanı bunlar için hiçbir anlam ifade etmiyor. Bütün Müslümanların kanı bunlar için bir damla petrol değerinde değil. Ancak Müslümanlar kendi kanının değerini bilebilir. Artık uyanma vaktidir." (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)Yapıcıoğlu Çocuk Yaşam Merkezinin açılışına katıldı
Yapıcıoğlu Çocuk Yaşam Merkezinin açılışına katıldı

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, İHH ve Katarlı insani yardım kuruluşu RAF tarafından Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde kurulan ‘Çocuk Yaşam Merkezi’nin açılışına katıldı....

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Mezarlıkta terk edilmiş bebek bulundu

Mezarlıkta terk edilmiş bebek bulundu

2017-07-27 11:39:36

Mardin'de kabir ziyaretine giden vatandaşlar, çöp yığınları arasında 3 aylık bir bebek buldular.

Katı yakıtlar istatistikleri açıklandı

Katı yakıtlar istatistikleri açıklandı

2017-07-27 11:24:36

TÜİK, bu yılın Mayıs ayına ait katı yakıtlar istatistiklerini açıkladı. Buna göre, en fazla üretim ve teslimat linyitte gerçekleşti.

Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı

Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı

2017-07-27 11:16:57

Mardin'in Nusaybin ilçesi kırsalındaki 3 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

TÜM HABERLER

Batı Akdeniz için fırtına uyarısı

​Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Batı Akdeniz'in batısı için öğle saatlerinden itibaren fırtına uyarısında bulundu.

Çalınan 2'nci motosikletini de kendi çabalarıyla buldu

​Batman'da bir kişi, çalınan 2'nci motosikletini de uzun uğraşlar sonucu kendi çabalarıyla buldu.

Valilikten yanan 27 binaya ilişkin açıklama

​Çankırı'nın Yapraklı ilçesinde çıkan yangınla ilgili valilikten yapılan açıklamada, 27 binanın tamamen yandığı bildirildi.

"Kudüs ve Mescid-i Aksa direnişi tüm ümmetin direnişidir"

​İstanbul-Bahçelievler Dayanışma Platformu tarafından Siyonist işgalcilerin, Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlallerini protesto etmek için basın açıklaması düzenlendi.

"Çarpık kentleşme nedeniyle Bitlis'in simgesi beş minare görünmüyor"

​Bitlis'te çarpık kentleşmeye dikkat çeken Vali İsmail Ustaoğlu, plansız yapıların oluşturduğu görüntü kirliliği nedeniyle beş minarenin görülmediğini bu durumun kendisini derinden üzdüğünü söyledi.
TÜM HABERLER