A A A

"Savaşlardan beslenenler silah tüccarları emperyalistlerdir"

Eklenme : 2017-05-19 16:55

HATAY - İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Suriye başta olmak üzere İslam coğrafyalarındaki savaşlardan beslenenlerin silah tüccarları ve emperyalistler olduğunu söyledi.

İnsani Yardım Vakfı (İHH) ve Katar RAF ortaklığıyla Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde 990 Suriyeli yetim çocuğun kalabileceği dünyanın en büyük "Çocuk Yaşam Merkezi" dün düzenlenen törenle hizmete girdi.

Programın ardından değerlendirmelerde bulunan İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Suriye'de yaşanan savaşın 6'ncı yılında bir milyonu aşkın çocuğun yetim kaldığını, bazı çocukların da insan kaçakçıları ve organ mafyalarının pençesine düştüğünü söyledi.

Bu savaşın Müslümanların kendi içerisinde akıl üretememesinden kaynaklandığını belirten Yıldırım, "Maalesef Müslümanlar kendi haklarını birbirine vermeyince doğal olarak emperyalist ve siyonist güçler devreye giriyor ve insanları silahla dost eder hale getiriyor. Bunun sonucunda da gördüğünüz gibi şu anda binlerce Suriyeli kardeşimiz yetim kaldı. Bu rakam tam olarak belli değil ama bir milyon kadar yetim çocuk olduğunu söyleyenler var. Sadece Türkiye'de 2 yıl önce 53 bin refakatsiz çocuk vardı. Biz sadece bunların bir kısmına bakabiliyoruz. Çoğu ortalarda yok." dedi.

"Bütün Müslümanların kanı bunlar için bir damla petrol değerinde değil"

Söz konusu merkezi yetim çocuklara sahip çıkma, başta barınma ve eğitim olmak üzere sağlık, rehabilitasyon, gıda, kıyafet gibi ihtiyaçların ev ortamında karşılanıp, psikolojik yönden desteklenmeleri amacıyla kurduklarını dile getiren Yıldırım, şunları söyledi:

"İşte biz de bu çocuklardan bin tanesini bu yaşam merkezinde barındıracağız. Eğitimlerini de burada tamamlayacaklar. Allah razı olsun bütün siyasi partiler katkıda bulundu. Davetimizi kırmayıp geldiler, bizi yalnız bırakmadılar. Umarım bu savaşlar artık durur çünkü bu savaşlardan beslenenler silah tüccarları, emperyalistler, enerji çıkarıp kendi topraklarına akıtmak isteyen sömürgecilerdir. Evet, Müslümanların kanı bunlar için hiçbir anlam ifade etmiyor. Bütün Müslümanların kanı bunlar için bir damla petrol değerinde değil. Ancak Müslümanlar kendi kanının değerini bilebilir. Artık uyanma vaktidir." (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)Yapıcıoğlu Çocuk Yaşam Merkezinin açılışına katıldı
Yapıcıoğlu Çocuk Yaşam Merkezinin açılışına katıldı

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, İHH ve Katarlı insani yardım kuruluşu RAF tarafından Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde kurulan ‘Çocuk Yaşam Merkezi’nin açılışına katıldı....

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler"

2017-05-30 01:08:11

Batman’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, ABD’nin silah satışlarıyla ilgili, "Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler" dedi.

Balkondan düşen çocuk hayatını kaybetti

Balkondan düşen çocuk hayatını kaybetti

2017-05-30 00:30:12

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde balkondan düşen bir yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Gaziantep'te 8 kişi FETÖ’den tutuklandı

Gaziantep'te 8 kişi FETÖ’den tutuklandı

2017-05-30 00:14:18

Gaziantep'te FETÖ’nün emniyet yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 8'i tutuklandı.

TÜM HABERLER

İlkokul öğrencilerinden "İstanbul’un Fethi 1453" tiyatro gösterisi

Elazığ İsmet Paşa İlkokulu öğrencileri İstanbul’un Fethi'ni konu alan bir tiyatro sergiledi.

Bingöl Üniversitesi yeni bölümlerine 510 öğrenci kontenjanı verildi

Bingöl Üniversitesinde açılan yeni bölümlerine, YÖK tarafından 510 öğrenci kontenjanı verildi.

Manisa'da zehirlenen askerlerden 11'i daha taburcu edildi

Manisa'da 1.Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında bir çeşit zehirlenme geçiren askerlerden 11'i daha taburcu edildi.

Van mevsim çiçekleriyle renklendi

Van Büyükşehir Belediyesi, yeşil bir kent için refüjlere ve park alanlarına mevsim çiçekleri ekti.

Van’da ASM’ye giren hırsızlar yakalandı

Van’ın İpekyolu ilçesinde bulunan 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi'ne (ASM) hırsızlık amacı ile giren 3 kişi yakalandı.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center