A A A

"Hüseyin örnek bir İslami şahsiyete sahipti"

Eklenme : 2017-07-16 18:43

BİNGÖL - Ren Nehri'ne kapılarak hayatını kaybeden ve önceki gün Bingöl’de defnedilen Avrupa Yetim-Der Genel Sekreteri Hüseyin Kuyuldar’ı anlatan arkadaşları, onun, çevresi ile iyi ilişkiler kurabilen örnek bir İslami şahsiyete sahip olduğunu belirttiler.

Fransa'da Ren Nehri'ne kapılarak hayatını kaybeden Avrupa Yetim-Der Genel Sekreteri Hüseyin Kuyuldar'ın örnek İslami şahsiyetinden dolayı çevresi tarafından çok sevildiğini ifade eden arkadaşları, onu tanıyanların, vefat haberiyle üzüntüye boğulduklarını söylediler.

Hüseyin Kuyurdar’ın arkadaşları onun hayatını, çevresi ile ilişkilerini ve İslami hizmetlerini İLKHA’ya anlatılar. 

Avrupa Yetim-Der Genel Sekteri Hüseyin Kuyuldar’ın ağabeyi Hasan Kuyuldar, kardeşinin yaşamı ile ilgili anılarını anlatırken, onun küçük yaştan itibaren İslami çalışmalar içerisinde büyüdüğünü ve vefatına kadar hayatının hizmetlerle geçtiğini söyledi.  

"Onun hayatı takva, salih amel ve mütevazı bir kişilikle geçti"

Kardeşinin daha 10 yaşındayken, İslami çalışmalarla tanıştığını, Kur’an okumaya ve Hz Muhammed’i tanımaya başladığını anlatan ağabey Kuyuldar, "O küçük yaşından itibaren namazını terk etmedi. İbadetlerine devam etti. Hayatı boyunca İslami çalışmalardan geri durmadı. 13 yaşından itibaren gurbet hayatına başladı. Nasibimiz, Almanya’ya gitti. Orada İslami hayatına halel getirecek hareketlerde bulunmadı. Onun hayatı takva, salih amel ve mütevazı bir kişilikle geçti." diye belirtti. 

"Müslümanlar arasındaki ihtilaflardan dolayı çok üzülürdü"

Hayatında en çok sevdiği şeyin Allah’ın dinini yaşayan insanlara hizmet etmek olduğunu ifade eden Kuyuldar, kardeşini anlatmaya şöyle devam etti:

"O hizmeti ibadet aşkı ile yapıyordu. Ön planda olmak istemezdi. Her zaman hizmet esaslı bir dava anlayışı vardı. Zulme rıza göstermezdi. Doğru bildiğini anlatır, muhatabının kalbini kırmazdı. İş yerinde beraber çalıştığımız Hristiyan, onun taziyesine geldiğinde onun için ağlayarak rahmet diledi. Ümmetin derdiyle dertlenir, Müslümanlar arasındaki ihtilaflardan dolayı çok üzülürdü."

Avrupa Yetim-Der Genel Başkanı Murat Korkut da mesai arkadaşı Hüseyin Kuyurdar hakkında şahit olduklarını anlatarak, onun ayrılığının kendileri için çok zor olduğunu dile getirdi.

"Güzel bir hayat sürdürdüğü için onun cennete gittiğine inanıyoruz"

"Hüseyin'in çok güzel hizmetleri vardı. Yakın zamanda bizim seçim durumumuz vardı; biz onu genel başkanımız olarak görecektik. Takdiri ilahi böyle tecelli etti." diyen Kokut, sözlerine şöyle devam etti:

"Hüseyin şunu söylüyordu; yeter ki koşuşturmalarımız Allah için olsun, işler nedir ki. O zaten hayatı ile bunu gösterdi. Onun derdi ümmetin dertleriyle dertlenmekti, bu sözle değildi. Avrupa Yetim-Der faaliyetleri ile ilgili farklı projelerle gelirdi. Rabbim ona rahmet etsin, onun yokluğuna zor alışacağız. Onun gidişine üzüldük, ama güzel bir hayat sürdürdüğü için onun cennete gittiğine inanıyoruz. Onun şehitlik mertebesine ulaştığına inanıyoruz.  Onun gidişine zor alışacağız, çünkü değerli bir mesai arkadaşımızı, kardeşimizi kaybettik." dedi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

2017-07-22 18:49:07

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Gaziantep’te, gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Almanlar hakkında sorulan soruyu cevaplayan Gül, “Bu konuda bizim açımızdan ilgili olan boyut yargılamanın adil, bağımsız bir şekilde yapılmasıdır” dedi.

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

2017-07-22 18:24:29

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde devam eden restorasyon çalışmalarıyla ilgili toplantı düzenlendi.

Van’da eroin ele geçildi

Van’da eroin ele geçildi

2017-07-22 18:15:45

Van’ın Tuşba ilçesinde park halinde bulunan bir araçta yapılan aramada yaklaşık 39 kilogram eroin ele geçildi.

TÜM HABERLER

"Siyonist’in emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terör yoktur"

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, Siyonistlerin, şeytani emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terörün olmadığına dikkat çekerek Müslümanların, ihtilafı bir kenara bırakıp Siyonizm'e karşı birleşmesi gerektiğini belirtti.

“Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulmalıdır”

Siyonist teröristlerin Mescid-i Aksa ve Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği zulme tepki gösteren Erbakan Vakfı Bitlis Şubesi, Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Mescid-i Aksa" çağrısı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olarak, uluslararası toplumu Harem-i Şerif'te ibadet özgürlüğünü kısıtlayan uygulamaların derhal kaldırılması için harekete geçmeye çağırıyorum." dedi.

Mardin STK’ları terör çetesini lanetledi

Siyonist terör şebekesinin Mescid-i Aksa’ya yönelik baskı ve saldırıları kınayan MÜSİAD Mardin Şubesi ve Mardin Berberler ve Kuaförler Odası, Siyonist işgalcilerin Müslümanları şehit etmesi ve ibadet yapılmasını engellemesine sert tepki gösterdi.

"Kitap okuyana çay ve kahve bedava"

​Van’da kafe işleten 2 edebiyat öğretmeni, bir araya gelerek oluşturdukları sosyal sorumluluk projesiyle kitap okuyan müşterilerine ücretsiz çay ve kahve ikramında bulunuyor.
TÜM HABERLER