A A A

İngiltere'de Müslümanlara yönelik provokatif tacizler devam ediyor

Eklenme : 2017-07-17 19:02

HABER MERKEZİ - İngiltere'nin başkenti Londra'da Müslüman bir aileye zarf içerisinde, üzerinde provokatif ifade içeren yırtılmış bir Kur'an-ı Kerim sayfası gönderildi.

İngiltere'de Müslümanlara yönelik provokatif tacizler devam ediyor

Batı'da artan İslam düşmanlığına ilişkin her gün yeni bir olay yaşanıyor. Son olarak İngiltere'nin başkenti Londra'da yaşanan olayda, Müslüman bir aileye zarf içerisinde, üzerinde ingilizce "evil-kötülük" yazılı yırtılmış bir Kur'an-ı Kerim sayfası gönderildi.

Müslümanlara yönelik sözlü ve fiili saldırıların sık sık yaşandığı İngiltere'de, son yaşanan olay da tepkiyle karşılandı. Ülkede yaşayan Müslümanları tahrik edici saldırıların arttığı belirtilirken, Müslüman karşıtı nefretin boyutlarını araştıran MAMA (Measuring Anti-Muslim Attacks) isimli kuruluşa gelen bir ihbara göre, İngiltere'nin başkenti Londra'da bir Müslüman aileye gönderilen zarfın içerisinden üzerinde çapraz olarak "evil-kötülük" yazılı yırtılmış bir Kur'an-ı Kerim sayfası çıktı.

İngiltere'de 21 Şubat 2012'de faaliyet göstermeye başlayan Müslüman karşıtı nefretin boyutlarını araştıran TellMAMA isimli kuruluş, daha öne yayımladığı bir raporda, Müslümanlara yönelik sözlü ve fiili saldırıların üç kat arttığına dikkat çekmişti.

İngiltere'de son yaşanan olayda, evine gelen mektubu açan baba, üzerinde "evil-kötülük" yazılı Kur’an-ı Kerim sayfasıyla karşılaştı.

Kimliği açıklanmayan ailenin kızının MAMA’ya verdiği bilgiye göre, ailenin ev adresine gönderilen zarfı açan babanın gördüğü saygısızlık karşısında şok geçirdiği ve bundan son derece rahatsız olduğu belirtildi.

"Babam o kadar rahatsız oldu ki, ilk tepkisindeki rahatsızlığını tarif etmek imkânsız." diyen ailenin kız çocuğu, babasının daha sonra öfke ve kızgınlık hali içerisine girdiğini anlatarak şunları ifade etti:

"Bir ailenin karşılaşabileceği en korkunç anlardan biriydi. Zaten babamın, ailemizin önemli bir parçası olan annesini toprağa vermesinden henüz iki ay geçmiş. Bunun üzerine böyle bir olayda hedef seçilmemiz bizim için tarifi imkânsız bir acı oldu. Çevremden aldığım olumlu mesajlar beni bir nebze olsun rahatlattı. Biz artık, birkaç istisna haricinde fanatik bir toplum haline geldik."

Yaşanan provokatif olayla ilgili ise İngiliz makamlarından henüz bir açıklama yapılmış değil. İngiltere dışındaki Avrupa'nın farklı ülkelerinde de Müslümanlara yönelik saldırıların arttığı biliniyor. Kimi raporlara göre ırkçı ve İslam düşmanı yapıların örgütlenmesi bilinçli olarak görmezden geliniyor.  (Ahmet Salim Çakar - İLKHA)Avrupa’daki İslam düşmanlığı sosyal deneylere yansıyor
Avrupa’daki İslam düşmanlığı sosyal deneylere yansıyor

Avrupa’da İslam düşmanlığının hangi seviyelere geldiği hakkında sosyal deneyler yapan araştırmacılar, Batı toplumunun Müslümanlara yönelik tutumunu analiz ediyor....

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kahta’da işgalciler telin edildi

Kahta’da işgalciler telin edildi

2017-07-22 00:00:54

Siyonist terör çetesinin Müslümanları şehit etmesi ve Mescid-i Aksa’yı işgal edip ibadete izin vermemesi Adıyaman’ın Kahta ilçesinde düzenlenen basın açıklamasıyla lanetlendi.

Bitlis’te ilk kez engelliler için piknik düzenlendi

Bitlis’te ilk kez engelliler için piknik düzenlendi

2017-07-21 23:54:39

​Bitlis Valiliği tarafından, sosyal projeler kapsamında kentte bulunan bazı engeli vatandaş ve aileleri için piknik düzenlendi.

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddia edilen 35 kişi gözaltına alındı

2017-07-21 23:32:13

​Siirt'in Pervari ilçesinde PKK'ye yardım ve yataklık yaptığı iddia edilen 35 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

TÜM HABERLER

Batman’da "inşaat ve tarım" fuarı düzenlenecek

​Batman’da "1. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı" ile "1. İnşaat, Mobilya ve Dekorasyon Fuarı" yapılacağı bildirildi.

Ege'de 5 büyüklüğünde bir deprem daha

Ege'de 5 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Muş'ta bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı

​Muş'ta bomba ve el yapımı patlayıcı düzeneği alan bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı, PKK'liye yardım yataklık yapan 6 şüpheli gözaltına alındı.

"Ümmet birlik olmadığı sürece Müslüman kanı akmaya devam edecektir"

​Siyonist terör rejimi İsrail’in Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatıp, Müslümanları katledilmesine tepki gösteren HÜDA PAR Derik İlçe Başkanı, İslam ümmetinin birlik olamadığı müddetçe Müslümanların kanının akmaya devam edeceğini söyledi.

"Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda tüm imkânlarımızı seferber edelim"

HÜDA PAR GİK Üyesi Mahmut Kılınç, Kudüs'ün özgürlüğüne giden yolda bütün imkanların seferber edilmesi gerektiğini vurguladı.
TÜM HABERLER