A A A

Cumhurbaşkanı Erdoğan Isparta'da konuştu

Eklenme : 2017-08-12 16:06

ISPARTA - Açılış törenlerine katılmak üzere Isparta'ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada katılımcılara hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Isparta'da konuştu

Davet edildiği açılış törenlerine katılmak üzere Isparta'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu Grubu Isparta Meyve Suyu Üretim Tesislerinin açılış törenine katıldı.

Törende katılımcılara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 125 milyon TL yatırım değerine sahip ve yılda 100 bin ton meyve işleyecek olan meyve suyu fabrikasının Isparta ve Türkiye için hayırlı olmasını diledi.

Avrupa ülkelerinin Türkiye'ye yönelik eleştirilerinin çoğunluğunun kendi iç siyasetleriyle ilgili olduğunu bildiklerini belirten Erdoğan, "Hollanda'nın, 16 Nisan halk oylaması sürecinde tamamen gereksiz bir şekilde ilişkilerimizi germesinin sebebinin kendi seçimleri olduğunu gördük. Geçmişte Fransa ve Avusturya gibi ülkeler de benzer yöntemlere başvurmuşlardı. Şimdi aynı taktiği Almanya'nın izlediğini müşahede ediyoruz. Seçimlerden sonra ben inanıyorum ki onlar da normale döneceklerdir." dedi.

Bu süreçte Türkiye'ye yönelik haksız ve mesnetsiz suçlamalarla yatırımcıların ve turistlerin gözlerinin korkutulmaya çalışılmasının siyasi ve ticari ahlakla izah edilebilmesinin mümkün olmadığını dile getiren Erdoğan, "Nitekim ülkemizle ilgili spekülasyonların Avrupa'nın iç siyasetinden kaynaklandığını yatırımcılar da bildikleri ve gördükleri için söylenenlere pek aldırış etmiyorlar." ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde yapılan rüzgâr enerjisi ihalesine katılan 8 firmanın 4'ünün Alman firması olduğuna ve diğer uluslararası yatırımcıların da Türkiye'deki projelerini askıya almak bir yana, hızlandırmayı tercih ettiklerine değinen Erdoğan, şunları söyledi: "Biz, hiçbir zaman sadece keseri kendimize yontmadık. Her zaman 'Birlikte kazanalım.' çağrısı yaptık, bu anlayışla hareket ettik. Bugün burada örneklerinden birine şahit olduğumuz üzere, uluslararası yatırımcıların ülkemize olan güvenleri artarak sürüyor."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından törene katılan bakan ve milletvekilleriyle birlikte fabrikanın açılış kurdelesini kesti.

Törende; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve bazı milletvekilleri de hazır bulundu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İnşaat işçisi elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti

İnşaat işçisi elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti

2017-08-16 16:02:08

Batman merkezde çalışırken elektrik akımına kapılan inşaat işçisi, hayatını kaybetti.

Gaziantep'te sürücülere 529 bin TL trafik cezası kesildi

Gaziantep'te sürücülere 529 bin TL trafik cezası kesildi

2017-08-16 15:42:08

Gaziantep'te modifiyeli olarak tabir edilen otomobil ve motosikletlere yönelik denetimlerde, sürücülere toplam 529 bin 310 TL tutarında ceza kesildi.

Ağrı'da 16 hırsızlık şüphelisine gözaltı

Ağrı'da 16 hırsızlık şüphelisine gözaltı

2017-08-16 15:24:29

Ağrı'da son bir ay içerisinde gerçekleştirilen hırsızlık olaylarına ilişkin çalışmalarda, 16 şüpheli gözaltına alındı.

TÜM HABERLER

Diyarbakır’da zincirleme trafik kazası: 3 yaralı

Diyarbakır’da sürücüsünün direksiyon hâkimiyetini kaybettiği otomobil, kırmızı ışıkta duran otomobillere çarptı.

Hayallerini ahşap parçalara yansıtıyorlar

Muş'ta engellilere yönelik kursa katılan zihinsel engelliler, hayallerini ahşap parçalara yansıtarak, birbirinden güzel eserler oluşturuyorlar.

Sierra Leone'de ölü sayısı 400'e yükselirken 600 kişi kayıp

​Sierra Leone’nin başkenti Freetown’da aşırı yağışların ardında meydana gelen sel ve toprak kaymasında ölü sayısı 400'ye yükselirken 600 kişiden de haber alınamıyor.

Emekli maaşları Kurban Bayramı öncesinde ödenecek

SGK ve BAĞ-KUR kapsamında emekli, dul ve yetim aylığı alanların aylıkları Kurban Bayramı öncesinde hesaplarına yatırılacak.

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

Erzurum Meteoroloji 12'nci Bölge Müdürlüğü, Erzurum'un kuzeyi ve doğusu ile Kars ve Ardahan genelinde kuvvetli yağış beklendiğini açıkladı.
TÜM HABERLER