FETÖ yargısı mağduru aileler kitlesel basın açıklaması yapacak

​28 Şubat ve FETÖ Yargısı Mağduru Aileler İnisiyatifi, yarın yapılacağı “Zindan Bahadırlarına Adalet” konulu kitlesel basın açıklamasına bütün halkı davet etti.

28 Şubat ve FETÖ Yargısı Mağduru Aileleri İnisiyatifi, Emniyet-JİTEM-Yargı üçgeninde kurulan kumpaslar sonucu cezaevlerine konulan mahkûmların mağduriyetlerinin giderilmesi
için 3 Ekim Çarşamba günü saat 17.00’de Gülistan Caddesi’nde yapacakları olan “Zindan Bahadırlarına Adalet” konulu kitlesel basın açıklamasına halkı davet etti.

28 Şubat ve FETÖ Yargısı Mağduru Aileler İnisiyatifi Sözcüsü Hüseyin Olam, düzenlenecek açıklamayla ilgili bilgi vererek, Yusufilerin özgürlüklerine kavuşuncaya kadar mücadelelerini devam edeceklerini belirtildi.

Olam, “28 Şubat cuntacıları ve FETÖ darbecilerinin hakim-yargıçlarının haksız yere uzun yıllardır tutsak ettiği Yusufiler için yarın inşallah saat 17.00’de Gülistan Caddesi’nde ‘Zindan Bahadırlarına Adalet’ konulu kitlesel basın açıklamamız olacaktır. Hem medyadan hem de STK’lardan destek talebinde bulunacağız. Yusufilerin haksızlığı ve mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli çalışmalar ve girişimlerde bulunacağız. Yapacağımız basın açıklamamıza halkımızı, sivil toplum kuruluşlarını ve duyarlılık sahibi herkesi davet ediyoruz.” dedi. (Mehmet Sait Çelik –İLKHA)  

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler