Samsung katlanabilir telefonunu görücüye çıkardı

Güney Koreli telefon devi Samsung, merakla beklenen katlanabilir telefon modelini, konsept olarak da olsa, ilk kez görücü karşısına çıkardı.

Samsung’un merakla beklenen katlanabilir telefon modeli konsept olarak da olsa, ilk kez görücü karşısına çıktı.

Infinity Flex Display adı verilen yepyeni bir ekran teknolojisiyle gelecek olan akıllı telefon, toplamda 200 gram ağırlığında olacağı açıklandı.

Ekran katlanmadığı halde, 7.3 inç boyutunda olacak. Katlandığı halde ise 4 inçlik bir ekrana dönüşebilecek. Ayrıca Samsung, bu ekran teknoloji ile birlikte katlanabilir telefonu tablet modunda kullanırken, kullanıcılara üç farklı uygulamayı aynı anda açmaya olanak sağlayacak.

Bunun haricinde ise diğer modellerden farklı bir kullanıcı arayüzüne sahip olacağı belirtilen bu telefon, Samsung One UI adı verilen arayüzüyle farklık bir akıllı telefon deneyimi yaşatacak.

Samsung’un ürün pazarlama müdürü Justin Denison, katlanabilir ekranın optimizasyonu için, Google ile ortaklaşa çalıştıklarını da özellikle belirtti.

Katlanabilir telefonun adının ne olacağı henüz belli değilken, söz konusu telefonun 1850 dolardan başlayan etiket fiyatıyla satışa sunulması da ön görülüyor.

Samsung, Infinity Flex Display‘in seri üretimine önümüzdeki bir kaç ay içerisinde başlayacak. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler