Bingöl’de hırsızlar onlarca işyerine girdi

Bingöl’ün en işlek caddelerinden olan Kültür caddesinde dün gece geç saatlerde, hırsızlar tarafından onlarca dükkân soyuldu. Hırsızlar, işyerlerinde bulunan para ve birçok eşyayı alarak izlerini kaybettirdi.

Dün gece saatlerinde; Ekmek fırını, kahvehaneler, dönerci işyerleri, Balcı ve Börekçi dükkânlarının da olduğu onlarca işyeri hırsızların soygununa maruz kaldı. Birçok iş yerinden para ve eşyalar çalındı.

İşyerlerine girilen ve mağdur edilen vatandaşlar, duruma tepki gösterdi.

İşyerinin camları kırılan esnaflardan Sami Arıkan, "Bingöl'ün en işlek caddesinde gece 23.00 sıralarında onlarca işyerine giriliyor. Ortalıkta Emniyet görevlileri yok. Bu ne vurdumduymazlık, bu ne ihmalkârlık." deyip sitemde bulundu.

Onlarca işyeri soyuluyor, ortalıkta polis yok!

Arıkan, "Hırsızlar, dükkânımın camını kırarak içeri girmeye çalışırken, işyerimde çalışan işçilerimiz fark etti. Hırsızlar da işçileri görünce kaçtılar. Daha sonra işçilerimiz polisi arıyor ve bir süre sonra da polisler, buraya gelip durumu yerinde görüyorlar. Dün gece hırsızlar, bu çevrede onlarca işyerine giriyorlar. Devlet polisleri ise ortalıkta görünmüyor. Bunlar acaba yatıyorlar mı? Ne yapıyorlar? Anlayamadık." dedi.

Yapılan hırsızlık olayları ile ilgili soruşturma başlatıldı. (Nihat Kanat-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler