Geleceğin mühendisleri projelerini sergiledi

Harran Üniversitesi tarafından düzenlenen 2. Bitirme Ödevi Sergisinde üniversite öğrencileri projelerini yarıştırdı.

Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından düzenlenen 2. Bitirme Ödevi Sergisinde;  Bilgisayar, Çevre, Elektrik-Elektronik, İnşaat, Makine ve Gıda Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin yıl içinde bitirme projesi dersi kapsamında tamamladıkları projeler sergilendi.

Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Kısa, bu yıl ikincisini düzenledikleri bitirme projeleri sergisinde üç kategoride birinci olan projelere hediyeler verileceğini belirtti. Kısa: "Seçilen üç proje GİGAP ve BİGG GARAJ programına dâhil edilecek. Bu kapsamda en yenilikçi tarım-gıda-su, en yenilikçi dijital dönüşüm, endüstri 4.0 ve en yenilikçi girişimcilik projeleri seçilecektir. Bitirme projeleri sergisinde dereceye giren projeler, sektör temsilcileri ve akademisyenlerden oluşan jüri tarafından belirlenecektir." diye konuştu.

Bitirme projeleri sergisine katılan öğrencilerin yoğun bir gayret içerisinde olduklarını gözlemlediğini belirten Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, "Mühendislik Fakültelerinde yapılan bitirme tezlerinden mutlaka birer yayın çıkıyor, birer proje çıkıyor. Bazı bölümlerde ise bu tip projeler birer patente dönüşebiliyor. Bazen de yüksek lisans tezlerine eş olabiliyor. Bu açıdan ben bitirme ödevlerini çok önemsiyorum. Burada emeği geçen tüm hoca ve öğrencilerimizi kutluyorum, başarıların devamını diliyorum." ifadelerini kullandı.

Toplamda 100 projenin sergilendiği etkinlikte jüri tarafından birinciliğe seçilen projeler belirlendi.

Sergiye; Rektör Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Kısa, KOSGEB Müdürü İdris Erkeksoy, Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa Koordinatörü Yunus Çolak, VİVEKA Temsilcisi Hilal Kara Çakır, Dekanlar, bölüm başkanları, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. (Abdurahman Uğurlu-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler