Türkiye’nin Otomobili Projesindeki çalışmaları Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütecek

Türkiye’nin Otomobili Projesi kapsamındaki çalışmalar Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının koordinasyonunda yürütülecek.

Türkiye’nin Otomobili Projesi kapsamındaki çalışmalar Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının koordinasyonunda yürütülmesi hakkındaki karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Bakanlar Kurulu kararına göre, Türkiye’nin Otomobili Projesi kapsamında otomobilin tasarımı, geliştirilmesi, üretimi, satış ve dağıtım sisteminin oluşturulması, şarj istasyonlarının kurulumu ve işletilmesi, bu istasyonlar vasıtasıyla elektrik enerjisi tedariki ve bu istasyonların satış, kiralama ve benzeri yollarla devredilmesi ve bunlara ilişkin altyapı hazırlıklarına yönelik; belediyeler dahil tüm kamu kurum ve kuruluşları tarafından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının uygun görüşü olmadan düzenleyici ve bağlayıcı karar alınamayacak, ihale yapılamayacak, lisans ve imtiyaz sağlanamayacak.

Bu Karar kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetler Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından koordine edilecek. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bu Kararın uygulanmasına ilişkin usul ve esasları belirlemeye yetkili olacak. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler