Windows 10 ücretsiz olacak

Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 10'un ücretsiz olup olmayacağı konusunda kesinlik ifade eden bir açıklama yaptı. Buna göre Windows 10 kullanıcılara ücretsiz olarak sunulacak.

Microsoft, yeni işletim sistemi sürümü Windows 10'un ne zaman geleceğine ve yeni sürümün ücretsiz olup olmayacağına dair açıklama yaptı. Açıklamada Windows'un yeni sürümü olan ‘Windows 10' yaz aylarında ücretsiz olarak kullanıcıların istifadesine sunulacağı belirtildi.

Microsoft açıklamasında, "Bizim gelişiminde önemli ilerlemelerle devam ettiğimiz Windows 10, bu yaz 111 dilde 190 ülkede kullanılabilir olacak." denildi.

Microsoft yazılım şefi Terry Myerson, Reuters'a yaptığı açıklamada Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcılarının ücretsiz olarak cihazlarını Windows 10'a yükseltebileceklerini belirterek, bu ücretsiz yükseltme işleminin sadece geçmişte Windows'u satın almış insanlar için kullanılabilir olmayacağını, Windows 7 ve 8.1'in korsan sürümünü kullananlara da ücretsiz yükseltme için izin vereceklerini söyledi.

Buna göre Microsoft bu uygulama ile Windows platformunun korsan sürümlerini kullanan kullanıcılara Windows 10'u ücretsiz sunarak korsan sürümlerin kullanımını azaltmayı hedefliyor. Microsoft, Windows 10'u ücretsiz sunarken, Office yazılımları gibi program yazılımlarını kullanıcılara satarak Windows 10'a verdiği emeğin parasını çıkarmış olacak

Yaz aylarında sunulması beklenen Windows 10 platformu, Microsoft PC'ler, dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve tabletlere getirerek kullanıcı ağını daha da genişletmek istediği anlaşılıyor. (ömer özbey-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler