Abbas'ın

​Hamas sözcüsü Dr. Sami Ebu Zühri, Fetih Lideri Mahmut Abbas'ın, "İsraillilerin güvenliğinin sağlanmasının önemli olduğuyla" ilgi açıklamasının, Abbas'ın işgal rejimiyle karşılıklı bağımlılık durumunu yansıttığını belirtti.

Hamas sözcüsü Dr. Sami Ebu Zühri, Fetih Lideri Mahmut Abbas'ın, "İsraillilerin güvenliğinin sağlanmasının önemli olduğuyla" ilgi açıklamasına tepki gösterdi.

Zühri, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Mahmut Abbas'ın bir grup israilli ile görüştüğü esnada 'İsraillilerin güvenliğinin sağlanmasının önemli olduğuyla' ilgili açıklamaları, işgal rejimiyle karşılıklı bağımlılık durumunu yansıtıyor. Mahmut Abbas'a göre 'Vatan Projesi'  yalnızca Gazze'ye alanı daraltmak ve ondan ayırmaktır." dedi.

Filistin devlet başkanı Mahmut Abbas bir araya geldiği siyonist iş adamlarıyla ortak basın toplantısı düzenlemiş ve açıklamasında "Önemli olan israillilerin güvenliğidir. Biz israilin güvenliğine saygı duyuyoruz. Sizden de bizim güvenliğimize saygı duymanızı istiyoruz." ifadelerini kullanmıştı. (Zeyd Varol- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler