İran'da benzine yapılan zam nedeniyle başlayan ve birçok kentte devam eden protestolar nedeniyle göstericiler kamu binalarını ateşe verirken ABD'den eylemcilere destek açıklaması geldi.

Tahran, Kirmanşah, Hürremabad, Ahvaz, Şiraz, Yezd, Meşhed, İsfahan, Kerec, Tebriz, Behbehan, Kaimşehr, Kazrun, İslamşehr ve Şehriyan başta olmak üzere birçok kentte benzin zammını protesto etmek için kamu binalarını ateşe veren göstericilerle güvenlik güçleri arasında olaylar yaşanıyor.

İslam ülkelerindeki hemen her fitnenin arkasında olan ve desteklemede geri kalmayan ABD'den konuya ilişkin yazılı bir açıklama geldi. Yapılan yazılı açıklamada, eylemcilere destek verilerek "ABD'nin göstericilerin yanlarında olduğu" mesajı verildi.

Beyaz Saray'dan yapılan kısa açıklamada, "ABD, kendilerine önderlik etmesi gereken rejime karşı barışçıl protestolar düzenleyen İran halkının yanındadır. Göstericilere karşı kullanılan ölümcül müdahale ve ağır iletişim kısıtlamalarını kınıyoruz." ifadelerine yer verildi.  (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler