ABD Başkan Yardımcısı Pence ile Dışişleri Bakanı Pompeo’nun perşembe günü Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşeceği belirtildi.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in perşembe günü Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşeceği açıklandı. 

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: 

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence 17 Ekim'de Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşecek. Başkan Yardımcısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir çözüm bulunana kadar Türkiye'ye yönelik yaptırımların kalacağını söyleyecek. PenceTrump'ın Türkiye'ye yönelik yaptırımları sürdürme konusundaki kararlılığını yineleyecek. 

Pence ile birlikte  ABD heyetinde ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O'Brien ve ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey’in de yer alacağı ifade edildi. 

ABD Başkanı Donald Trump da konu hakkında basın toplantısında yaptığı açıklamada “Michael (Pence) büyük sefere hazırlanıyor, yarın gidecek. Heyetimiz gidiyor. Heyete Michael ve Dışişleri Bakanı Pompeo başkanlık edecek.” dedi. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler