İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Abbas Irakçı, ABD’nin Devrim Muhafızları’nı terör örgütleri listesine almasının stratejik bir hata olduğunu söyledi.

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Abbas Irakçı, ABD’nin Devrim Muhafızları’nı terör örgütleri listesine almasının stratejik bir hata olduğunu ve buna İran tarafından sert şekilde karşılık verileceğini açıkladı.

İran devlet televizyonunda bir programa katılan Irakçı, ABD askerlerinin Fars Körfezi’ndeki varlığına işaret ederek, "Fars Körfezi’nin korumasını Devrim Muhafızları üstlendiği için yeni olaylara tanık olabiliriz." diye konuştu.

ABD’nin İran’ın kırmızı çizgilerinden birini reddettiğini belirten Dışişleri Bakan Yardımcısı, ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı’nın bölgede birçok cinayet işlediğini kaydetti.

ABD’nin Devrim Muhafızları kararının büyük sonuçlar doğurabileceğinin altını çizen Irakçı, "Bundan böyle bölgedeki üslerinde Amerikalılar, Amerikan askeri değildir. Bize göre bu üsler terör üssü, buradaki askerler ise teröristlerdir." diye ekledi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler