Afganistan'ın kuzeyindeki Lagman eyaletinde Kabil hükümetinin kolluk birimleri tarafından bir yerleşim yerine saldırı düzenlendiği belirtildi.

Lagman eyaletinin Alişing ilçesinde bulunan Salab Vadisi'nde Ramazan Bayramı'nın ilk günü havan topuyla saldırı düzenlendiği belirtildi.

Saldırı sonrasında yerel halk protesto gösterileri düzenleyerek bölgedeki Kabil hükümeti askeri merkezlerinin önünde toplandı. Sivil halk, Kabil hükümeti karşıtı sloganlar attı.

Taliban da saldırıdan Kabil hükümetinin kolluk birimlerini suçladı.

Taliban sözcüsü Zebihullah Mücahid, yaptığı açıklamada, bölgede düzenlenen saldırıda 2 bebeğin de aralarında bulunduğu 13 sivilin hayatını kaybettiğini, kadın ve çocukların da yaralandığını ifade etti.

Afganistan'da Taliban bayram gerekçesiyle 3 gün tek taraflı ateşkes ilan etmiş, Kabil yönetimi de ateşkes yapacaklarını açıklamıştı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler