Almanya'da şiddetli fırtına

Almanya'da etkisini gittikçe arttıran şiddetli fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Ağaçların devrildiği ve ulaşımda aksamaların yaşandığı ülkede bir kişi hayatını kaybetti.

Almanya genelinde etkisini gittikçe arttıran şiddetli fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Ağaçların devrildiği, hava, kara ve demiryolu ulaşımında aksama yaşandığı ülkede, bir kişi de hayatını kaybetti.

Almanya haber kaynakları, "Eberhard" adı verilen ve hızı saatte 160 kilometreyi bulduğu belirtilen fırtınanın can ve mal kaybına neden olduğunu yazdı.

Vestfalya eyaletindeki Kallenhard kasabasında ağacın bir otomobilin üzerine devrilmesi sonucu  araç sürücüsünün öldüğü bildirildi.

Sürücünün yanında bulunan başka bir kişinin ise o esnada kendini araçtan atarak kurtardığı dile getirildi.

Ülkede kalkması gereken bazı uçak ve demiryolu seferleri de iptal edildi. Ülkeye giriş yapması beklenen uçaklar başka ülkelerin havalimanlarına yönlendirildi.

Onlarca evin çatısı uçarken, kimi bölgelerde elektrik kesintilerinin de yaşandığı kaydedildi.

Yüzlerce ağacın yerinden çıktığı ve devrildiği belirtilirken, Alman Meteoroloji Ajansı da konuya ilişkin bir açıklamada bulundu.

Ajans, şiddetli fırtınanın saatteki hızının alçak bölgelerde 120 kilometreyi, yüksek bölgelerde ise 164 kilometreyi geçtiğini açıkladı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler