Arap Gazeteciler Birliği: Filistin davasının tasfiyesine karşıyız

Arap Gazeteciler Birliği tarafından yapılan açıklamada, "ABD'nin Filistin davasını tasfiye etmeyi amaçlayan bütün projelerine karşıyız." denildi.

Arap Gazeteciler Birliği, Filistin davasını tasfiye etmeyi amaçlayan bütün projelere karşı olduğunu vurgulayarak bu çerçevede Bahreyn'in başkenti Manama'da düzenlenecek ekonomik çalıştaya da ABD'nin davetini reddettiğini bildirdi.

Birliğin Mısır'ın başkenti Kahire'de düzenlediği toplantıdan sonra genel sekreterlik bu açıklamayı yaptı.

Açıklamada; "ABD'nin Filistin davasını tasfiye etmeyi amaçlayan bütün projelerine karşıyız." denildi.

Birlik, ABD Başkanı Donald Trump'ın Bahreyn'in başkenti Manama'da ekonomik çalıştay düzenlenmesiyle ilgili çağrısını kesin olarak reddettiğini dile getirdi.

Manama önümüzdeki 25-26 Haziran tarihlerinde, barış anlaşmasının kabul edilmesi durumunda Batı Yaka'ya, Gazze'ye ve bölge ülkelerine yatırımın teşvik edilmesini öngören bir ekonomik çalıştaya ev sahipliği yapacak.

ABD yönetimi Ramazan'ın geçmesinden sonra Yüzyılın Anlaşması olarak isimlendirdiği ve birtakım Arap ülkelerinin yardımlarıyla Filistinlileri siyonist terör çetesi karşısında önemli tavizler vermeye zorlamayı amaçlayan anlaşma planını kamuoyuna açıklamayı düşünüyor. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler