Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli’nin yurtdışında bulunan gönüllüleri tarafından merhum Mehmet Yavuz adına su kuyusu açtırıldı.

Avrupa Yetim Eli’nin yurtdışında bulunan gönüllüleri kendi aralarında topladıkları paralarla merhum Mehmet yavuz adına Fildişi Sahili’nin Abidjan bölgesinde, bin 800 kişinin faydalanacağı su kuyusu hayratı açtı.

Türkiye için önemli bir değer olan Mehmet Yavuz adına açtırılan su kuyusu, birçok kişi tarafından takdirle karşılandı. Açılan su kuyusu merhum için sadaka-ı cariye hükmü görecek.

Avrupa Yetim Eli ne gibi faaliyetler yapıyor?

Dünyanın birçok ülkesinde insani yardım çalışmaları yapan Avrupa Yetim Eli, yetim edinme, yetim giyindirme, kardeş aile, öğrenci bursu, katarakt ameliyatları, gıda paketi, kırtasiye yardımı, sünnet, adak, akika ve su kuyusu gibi faaliyetleri yapıyor. (Nizamettin Aşkın-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler