Avrupa Yetim Eli Yemen’e de uzandı

Kuruluşunun üzerinden kısa bir zaman geçmesine rağmen dünyanın birçok yerine ulaşan Avrupa Yetim Eli, Yemen’e de yardım elini uzattı.

Yemen’de yaşanan savaşın mağdurlarına uzanan Avrupa Yetim Eli, acil gıda yardımına ihtiyacı olan Yemen halkı için umut oldu.

"Hayırseverler ile mağdurlar arasındaki ihlâs köprüsü" olarak tanımlanan Avrupa Yetim Eli, düzenlemiş olduğu Acil Gıda Yardımı kampanyasıyla Yemen’in savaş bölgelerinde, yüzlerce aileye gıda yardımında bulundu.

Avrupa Yetim Eli tarafından yapılan açıklamada, “Biz bu yardımlar için sadece aracılık yapmaktayız. Hayırseverlerin bireysel olarak bu kadar uzak ve farklı bölgelere ulaşmaları mümkün değil. Ama biz uluslararası bir yardım organizasyonu olarak dünyanın farklı bölgelerine ulaşarak hayırseverlerin amel defterlerine farklı lisanlardan ve farklı bölgelerden hayır ve hasenatın yazılmasına vesile olabilmekteyiz. Yemen ve diğer yardım bekleyen yerlerdeki yetim ve öksüz çocukların duasını almak isteyen herkese hem kapımız hem de yüreğimiz açıktır. Her türlü hayrı en emin bir şekilde mağdurlara ulaştırmak için hazır bir şekilde beklemekteyiz, yeter ki hayırseverler bizi yetkilendirsinler.” İfadeleri kullanıldı.

"Gelin Gönüller Yapalım" diyen Yetim Eli yetkilileri, dünyanın birçok bölgesindeki aç çocukların, yaklaşan Ramazan ayını büyük bir umutla beklediğini de vurguladılar. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler