ABD’nin yaptırım kararı alması sonrası Batılı firmalar bir bir İran pazarından çekilmeye başladı.

ABD’nin, nükleer programı sebebiyle yaptırım kararı aldığı İran’da yatırımları olan Batılı firmalar, bir bir İran pazarından çekilmeye başladı.

Daha önce İran pazarından çekileceğini duyuran Nike'ın ardından Alman spor giyim firması Adidas da İran pazarından çekildiğini ve İran Milli Takımı'na malzeme vermeyeceğini açıkladı.

Tehran Times'ın haberine göre; Alman Adidas firması 2018 Dünya Kupası'nın ardından İran Milli Takımı'na hizmet vermeyi durdurduğunu açıkladı.

Alınan kararı; 'İran halkına saygısızlık' olarak değerlendiren İran Futbol Federasyonu Başkanı Mehdi Taj,  Adidas şirketinden resmi özür talep etti.

İran Milli Takımı’na hizmet vermeyi durduran Nike firması ise yaptığı açıklamada, "ABD ambargoları uyarınca Nike bir Amerikan şirketi olarak İranlı oyunculara krampon veremez." ifadelerini kullanmıştı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler