İşgalci siyonistlerin gerçek mermi kullandığı Büyük Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Yürüyüşleri gösterilerinde şu ana kadar 180 Filistinli şehit olurken 18 binden fazla Filistinli de yaralandı.

30 Mart’ta başlayan Büyük Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Yürüyüşleri'nin 22'ncisi dün Sağlık Çalışanlarına ve Basın Mensuplarına Vefa Cuma'sı sloganıyla düzenlendi.

Gösterilerde işgalci siyonistler gerçek mermi ve göz yaşartıcı bomba kullandı. Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, siyonistlerin Gazze'nin doğu sınırında gösteri düzenleyen Filistinlilere gerçek mermiyle açtığı ateş sonucu 50 Filistinlinin yaralandığı belirtildi.

30 Mart’ta başlayan Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerinde şimdiye kadar 180 kişi şehit olurken, 18 binden fazla kişi de yaralandı.

Bakanlığın rakamlarına göre şehitlerden 27’si çocuk, 3’ü kadın, 3’ü sağlık çalışanı ve ikisi de gazeteci.

Diğer taraftan bu süre içinde 3bin 600’ü çocuk ve bin 750’si kadın olmak üzere 18 bin 300 kişi de yaralandı. Yaralılardan bazılarının durumu ciddiyetini korurken, 69 kişinin de bazı organları kesildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler