Filistinli siyasetçi Talan Mazhar, İzzeddin El Kassam Tugaylarından bir gencin katledildiği görüntülerdeki şahısların, siyonist istihbaratı ve emniyeti ile çalıştıklarını söyledi.

IŞİD'in Mısır'daki Sina Yarımadası'nda faaliyet gösteren kolunun, Hamas'a savaş ilan ettiğine dair yayınlanan video hakkında İLKHA'ya açıklamalarda bulunan Filistinli siyasetçi Talan Mazhar, İzzeddin El Kassam Tugaylarından bir gencin katledildiği görüntülerdeki şahısların, siyonist istihbaratı ve emniyeti ile çalıştıklarını söyledi.

Washington Post'un haberine göre, ABD merkezli SITE İstihbarat Grubu'nun çevirisini yaptığı video, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü siyonistlerin başkenti olarak tanıdığını açıkladığı görüntülerle başlıyor.

Ardından IŞİD'in Trump'ın Kudüs kararını engelleyemediği gerekçesiyle Hamas'a savaş açtığı ilan ediliyor.

ABD merkezli SITE İstihbarat Grubu'nun çevirisini yaptığı ve kaynağı olduğu video ile algı operasyonu yapılmak istendiği dile getirilirken, Müslümanların bu tür oyunlara gelmemesi gerektiği belirtiliyor.

"Görüntülere yansıyan şahısların siyonist istihbarat ile işbirliği içerisinde oldukları, onlarla beraber hareket ettiklerine dair duyumlarımız var." diyen Filistinli siyasetçi Talan Mazhar, "Bu yapılanların israil ve Sisi'nin işi olduğunu biliyoruz. Söz konusu şahıslar da İsrail istihbaratı ve emniyeti ile çalışıyorlar." dedi.

Mazhar sözlerine şöyle devam etti:

"Beyaz elbise giyen ve görüntülerde açıklama yapan şahıs Gazzeli. Kendisi Gazze'den kaçtı. Yanına birkaç kişiyi daha alarak Sina Çölü tarafına geçtiler. Darbeci Sisi yönetimi ve Siyonistlerin Müslümanlara saldırmasına zemin hazırlayacak eylemler düzenliyorlar. Bunun yanında Hamas'ı dünya kamuoyunda ve Müslümanların gözünde mürted ve müşrik ilan etmeye çalışıyorlar. Şehit ettikleri genç, Hamas'ın İzzeddin El Kassam Tugaylarındandı. Onu Sina bölgesinde yakalayıp şehit ediyorlar. Bu yapılanların israil ve Sisi'nin işi olduğunu biliyoruz. Söz konusu şahıslar da İsrail istihbaratı ve emniyeti ile çalışıyorlar." (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler