Direniş Güçleri siyonist hedefleri vurdu: 85 işgalci yaralandı

Siyonist saldırılara misillemede bulunan Direniş Güçlerinin siyonist hedefleri vurması sonucu 85 işgalci yaralandı. Direniş güçleri ayrıca işgalci askerleri taşıyan bir otobüsü füzeyle vurdu.

Siyonist işgal güçlerinin dün karadan ve havadan Gazze'ye yönelik yoğun saldırılarına misillemede bulunan Direniş Güçlerinin siyonist hedeflere füze yağdırmaları sonucu 85 işgalci yaralanırken, işgalciler büyük panik yaşadı.

Gazze'deki Ortak Operasyon Odası tarafından yapılan açıklamada, işgal güçlerinin Han Yunus cinayetine misilleme olarak Direniş Güçlerinin işgalcilere onlarca füze attıkları belirtildi.

İşgal rejimindeki basın yayın organları saldırılara geniş yer vererek, dün meydana gelen saldırılarda biri ağır 85 işgalcinin yaralandığını belirttiler.

İşgal ordusuna bağlı özel bir birliğin evvelki akşam Han Yunus'un doğusuna sızıp Direniş Güçleriyle çatışması, uçakların havalanıp saldırgan birliğin güvenliğini sağlamak için direnişçileri bombalaması sonucu biri Kassam Tugayları komutanı yedi kişi şehit olmuş, yedi kişi de yaralanmıştı.

Direniş güçleri işgalci askerleri taşıyan otobüsü füzeyle vurdu

Öte yandan direniş güçleri, işgalci askerleri taşıyan otobüsü vurduğunu açıkladı.

Gazze’deki Ortak Operasyon Odası yayınladığı askeri bildiride, kendilerine bağlı mücahitlerin işgal askerlerini taşıyan bir otobüsü Cibaliya’nın doğusunda Kornet tipi füzeyle hedef aldıklarını, otobüste yangın çıktığını ve içindekilerin öldüğünü ve yaralandığını duyurdu.

Saldırıyı itiraf eden işgal rejimi kayıplarını gizleyerek, saldırıda bir kişinin hafif yaralandığını iddia etti.

Otobüsü vuran direniş güçleri, hedef aldıkları siyonistlere ait otobüsün görüntülerini de yayınladı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler