El-Kassam: Düşman cinayetlerinin bedelini çok ağır ödeyecek

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, kahraman şehitlerinin kanlarının yerde kalmayacağını ve işgalci düşmanın, cinayetlerinin bedelini çok ağır ödeyeceğini söyledi.

İslami Direniş Hareketi (Hamas)'ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, işgal ordusunun Gazze kentinin doğusundaki bir nöbet noktasına düzenlediği saldırıda üç mücahidinin şehit olduğunu duyurdu.

İzzeddin El-Kassam Tugayları, dün akşam konuyla ilgili yayınladığı bildiride, şehitlerin 28 yaşındaki Ahmed Münir Süleyman El-Besus, 29 yaşındaki Ubade Esad Hıdır Feravine ve 28 yaşındaki Muhammed Tevfik Muhammed El-Ar'ir olduğunu, her üçünün de Eş-Şucaiyye Mahallesi sakinlerinden olduğunu açıkladı.

Açıklamada, mücahitlerin kendilerini Allah yoluna adadıkları ve cihat dolu bir hayatın ardından şehadete kavuştukları belirtildi.

Kahraman şehitlerin kanlarının yerde kalmayacağı belirtilen açıklamada, "Düşman, her gün halkımıza ve mücahitlerimize karşı işlediği suçların bedelini ağır ödeyeceğini bilmelidir." denildi.

Teyakkuza geçme talimatı

Açıklamada, askeri güçlerin hazırlık halinin azami düzeye yükseltildiği ve Tugaylara bağlı tüm askeri unsurlara teyakkuza geçme talimatı verildiği belirtildi.

Bu arada, Hamas sözcülerinden Fevzi Burhum, işgal rejiminin cinayetleri karşısında sessiz kalınamayacağını ve Filistin direnişinin halkını koruma görevini sürdüreceğini bildirdi.

Burhum, sosyal paylaşım sitelerinden Twitter'daki hesabında yaptığı açıklamada, işgal rejiminin gerginliği tırmandırarak mücahitleri hedef almasının kötü niyetini ortaya çıkardığını belirterek, işgal rejimi yöneticilerinin eli kanlı caniler olduğunu ifade etti. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler