Ensarullah lideri: Suudiler kutsal mekânlara yönelik komplo kuruyor

Yemen Ensarullah hareketi lideri Abdulmalik Bedreddin El-Husi, Suudilerin kutsal mekânlara yönelik komplo kurduğunu söyledi.

Yemen Ensarullah hareketi lideri Abdulmalik Bedreddin El-Husi, Suudilerin, "Yemen ordusu ve halk güçlerinin Mekke'yi balistik füzelerle hedef aldığı yönündeki iddiasını" büyük bir yalan olarak niteledi.

El-Husi, ABD ve siyonist terör çetesinin kutsal mekânlar için bir tehdit olduğunu kaydederek, Suud rejiminin ABD'nin en yakın müttefiklerinden biri olarak kutsal mekânları kendi siyasi hedeflerine malzeme yaptığını ve böylece kutsal mekânlara önem vermediğini ispatladığını söyledi.

Öte yandan Ensarullah sözcüsü Muhammed Abdüsselam da yaptığı açıklamada, Suud rejiminin söz konusu iddiasının Riyad'ın Yemen bataklığından çıkmak için boş bir çabası olduğunu, siviller ve kutsal mekânların hedef alınmasının Yemen ordusu ve halk güçlerinin inancına aykırı olduğunu vurguladı.

Arabistan'ın Akaz gazetesi geçen Pazartesi günü Suudi Veliaht Prens'e dayandırdığı haberinde, Ensarullah'ın Mekke'yi balistik füzelerle hedef aldığını iddia etmişti. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler