Fetih liderine suikast girişiminden şüpheli 2 kişi tutuklandı

Gazze'de Fetih hareketinin Gazze'deki liderlerinden Ahmed Halles'in aracına yönelik saldırıya karıştıkları belirtilen 2 kişi tutuklandı.

Gazze'deki İçişleri ve Ulusal Güvenlik Bakanlığı Sözcüsü İyad El-Buzm, Fetih hareketinin Gazze'deki liderlerinden Ahmed Halles'in aracına yönelik saldırıya karıştıklarından şüphelenilen iki kişinin güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındığını açıkladı.

El-Buzm, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, saldırıda kullanılan aracın tespit edildiğini, olaya karıştıklarından şüphelenilen iki kişinin de ele geçirildiğini, olayla ilişkisi bulunduğundan şüphelenilen diğer iki kişinin ise arandığını dile getirdi.

İçişleri Bakanlığı'nın kontrolü altında olan bölgede hiç kimsenin güvenliği tehdit eden girişimlerde bulunmasına müsaade edilmeyeceğini vurgulayan El-Buzm, "Gazze bölgesinde güven ve istikrarın korunması için gerekli bütün uygulamalara başvuracağız." dedi.

Fetih hareketi tarafından dün akşam (8 Mart Cuma) yapılan açıklamada, Ahmed Halles'in aracına Gazze'nin orta bölgesinde silahlı saldırı düzenlendiği bildirilmişti.

Açıklamada, kime ait olduğu tespit edilemeyen bir aracın Halles'in aracının önünü kestiği ve araçtan silahla ateş edildiği, ancak saldırıda herhangi bir yaralanma olmadığı belirtilmişti. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler