Filipinler'de belediye başkanı törende öldürüldü

​Filipinler'de Tanauan kentinin belediye başkanı Antonio Halili, bir tören sırasında bir keskin nişancının açtığı ateş sonucu öldü.

Filipinler'de Tanauan kentinin belediye başkanı Antonio Halili, bir tören sırasında keskin nişancı kurşunuyla öldürüldü.

Uyuşturucu ticareti yaptığından şüphelenilenleri sokakta teşhir etmekle ün salan ve Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin 'uyuşturucu ticaretine karışan resmi yetkililer listesi'nde adı geçen Tanuan kentinin belediye başkanı Antonio Halili, bir keskin nişancının suikasti sonucu öldürüldü.

Olay aynı amatör ve güvenlin kameralarına da yansıdı. Görüntülerde açılan ateş sonucu Halili'nin yere yığıldığı ve çevresindekilerin büyük panik yaşadığı görüldü.

Saldırının kim tarafından yapıldığı henüz bilinmezken Tanauan polis şefi Renato Mercado, keskin nişancının 150 metreden ateş açtığını ve profesyonel bir keskin nişancı olabileceğini söyledi.

Uyuşturucuyla  mücadelede sert bir politika yürüten ve bu nedenle yargısız infaz emirleri vermekle suçlanan Duterte'ye bu konuda destek veren bir siyasetçi olan Halili, geçen yıl Duterte'nin yayımladığı 'uyuşturucu ticaretine karışan resmi yetkililer' listesinde yer almıştı.

Listenin yayımlanması sonrası polisi kontrol yetkisi elinden alınan Halili uyuşturucu ticaretinde rolü olduğu suçlamalarını reddetmişti.

2 yıl önce uyuşturucu zanlılarının Tanauan'da halka açık yerlerde ifşa edilmesi talimatını vererek tartışma yaratan Halili, polisin aleyhinde bir kanıt bulması halinde kendisinin de uyuşturucu taciri olarak teşhir edilmesini istediğini söylemişti. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler