Bağımsız İnsan Hakları Heyeti Bürosu Müdürü Avukat Ferid El-Atruş, Filistin cezaevlerindeki işkence uygulamalarının durdurulması gerektiğini söyledi.

Bağımsız İnsan Hakları Heyeti Bürosu Müdürü Avukat Ferid El-Atruş, Ramallah'taki El Fetih yönetimine çağrıda bulunarak, Batı Yaka'da genel özgürlükler ve işkence suçlarının önüne geçilmesi konusunda vadettiklerini yerine getirmesini istedi.  

Avukat El-Atruş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, insan hakları ihlalinde bulunanların mutlaka sorguya çekilmesi ve genel özgürlüklerin temin edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Atruş, El- Fetih yönetimine aynı zamanda öğrencilerin sırf siyasi görüşlerinden dolayı izlenmesine de son verilmesi çağrısında bulundu.   

Atruş, "İştiye hükümetinin işkence suçu işleyenleri gözaltına alması ve basın yayın mensuplarının izlenmeyeceğine dair vaatlerini yerine getirmesi gerekir. Basın mensuplarının fikir özgürlüğüne aykırı bir şekilde izlenmeyeceğine dair taahhütlerin uygulanmayan sloganlar halinde kalmaması oldukça önemlidir." dedi.

Yönetimin, insan haklarına ve onuruna aykırı pek çok davranış ve uygulamanın olduğuna dikkat çeken Atruş, insan haklarını ihlal edenlerin mutlaka sorguya çekilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler