Filistin Yönetimi'nden kadın gazeteciye işkence

Filistin Yönetimi, Gazze'den yayın yapan radyolara konuştuğu gerekçesiyle işgal zindanlarında 8 yıl esir tutulan Filistinli kadın gazeteciye işkence yaptı.

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi'ne bağlı güvenlik birimleri, Batı Yaka'da kadın-erkek, yaşlı-genç ayrımı yapmadan herkesi siyasi görüşleri dolayısıyla hedef almaya devam ediyor. Son günlerde hedef aldığı isimlerden biri de işgal zindanlarında 8 yıl esir tutulduktan sonra özgürlüğüne kavuşan Filistinli Kadın Gazeteci Ferid Necm oldu. s

Filistinli kaynaklar, Nablus'ta Genel İstihbarat birimi subaylarının eski kadın esir Filistinli Ferid Necm'e kötü muamelede bulunduklarını ve işkence yaptıklarını belirtti.         

Kaynaklar, işgal rejimi zindanlarında 8 yıl esir tutulduktan sonra 2017 yılında özgürlüğüne kavuşan Filistinli gazetecinin Gazze'den yayın yapan radyolara konuştuğu için "Filistin Yönetimi aleyhine halkı tahrik etmek" ile suçlandığını ve Nablus'taki Genel İstihbarat birimi subaylarının baskılarına maruz kaldığını ifade etti.

Kaynaklar, Ömer ve Ebu Raid isimli iki istihbarat subayının Nablus'taki El-Mahfiyye ve Cuneyd cezaevlerinde Filistinli kadın gazeteciye Aralık ayından itibaren işkence yaptıklarını bildirdi.

Genel istihbarat birimi subaylarının, sorgu sırasında Filistin Ferid Necm'in gözlerini ve ellerini bağladıkları, ayaklarını tekmeledikleri, üzerine soğuk su döktükleri ve yüzüne tokat attıkları dile getirildi.

Filistinli kadın gazetecinin gördüğü işkenceler sebebiyle vücudunda morluklar ve berelenmeler oluştuğu kaydedildi.

Gazze'den yayın yapan radyolara işgal zindanlarında tutulan kadın esirler hakkında konuştuğu için 7 kez sorguya çekilen Filistinli kadın gazeteci Necm'in, Nablus'un Eski Belde semtinde eski kadın esirlerin toplantısı sırasında Filistin Yönetimi'nce affedilen azılı bir suçlu tarafından kaçırılıp istihbarat görevlilerinin huzurunda sorguya çekildiği belirtildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler