Filistin'de 3 şehid defnedildi

​Siyonist işgalciler tarafından şehid edilen 3 Filistinli, büyük bir katılımla defnedildi.

Siyonist işgalciler tarafından 2'si dün, biri de 44 gün önce şehit edilen 3 3 Filistinli, Batı Yaka ve Gazze'de düzenlenen törenle defnedildi.

Defin törenine halk yoğun ilgi gösterirken siyonist rejim aleyhine sloganlar atıldı.

Batı Yaka'da Cenin'in güneyindeki Urabe'de belde ahalisi öğle namazından sonra  şehid Hamdan El-Arıda'nın cenazesini kaldırdı. Şehid edilen El-Arıda'nın işgal güçleri tarafından kırk dört gün önce, 13 Aralık 2018 tarihinde Ramallah'ın kuzeyindeki El-Bire şehrinde katletildiği bildirildi.

Cenazeye katılanlar işgal rejiminin bu cinayetinin intikamının alınacağını ifade eden sloganlar attılar.

Halk, işgalcilerin Filistin halkına yönelik olarak gerçekleştirdiği gündelik saldırıların önüne geçilmesi için içerideki bölünmüşlüğün sonlandırılması ve bir ulusal ittifak sağlanması gerektiğini dile getirdiler.

İşgal rejimi, Hamdan El-Arıda'nın cenazesini 43 gün rehin tuttuktan sonra dün Cenin yakınındaki Salim askeri geçiş noktasında ailesine teslim etmişlerdi.

Ramallah'ın kuzeydoğusundaki Silvad beldesinde de yüzlerce kişi, dün 16 yaşında şehid edilen Eymen Hamid'in cenazesini kaldırdı. Henüz çocuk yaşındayken şehid edilen Eymen Hamid, Aynu Birud köyü yakınındaki askeri kulelerden birindeki askerlerin attığı mermilerin göğsüne isabet etmesi sonucu hayatını kaybetmişti.

Gazze'de ise binlerce kişi işgal çetelerin dün Gazze'nin doğu sınırı yakınında Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine katıldığı sırada şehid ettikleri İhab Abid'in (25 yaş) cenaze törenine katıldı. Cenaze Gazze'nin güneyindeki Rafah'ta bulunan Bedir Camisi'nden kaldırıldı.

Filistin Sağlık Bakanlığı dün yaptığı açıklamada İhab Abid'in Rafah'ın doğusundaki bir saldırıda şehit edildiğini açıklamıştı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler