Fransa

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Sarı Yeleklilere karşı daha sert önlemler alacaklarını belirtti.

Fransa'da "Sarı Yelekliler" yapılan tüm baskı ve yıldırmalara rağmen protesto ve gösterilerinden vazgeçmiyor. Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, içişleri bakanlığındaki kriz masasında yaptığı konuşmasında, "Sarı Yelekiler" için ek sert tedbirler alacaklarını ifade etti.

Kasım ayından bu yana göstericiler için alınan tedbirlerin yetersiz kaldığını belirten Macron, göstericilerin suç işlediklerini ve noktada caydırıcı ve sert önlemleri devreye sokacaklarını açıkladı.

100 gösterici tutuklandı

Sosyal medya üzerinden bir araya gelen eylemci sayısının ülke genelinde 231 bin olduğu kaydedilirken, sadece başkent Paris'te göstericilere müdahale için 5 bin polis ve çok sayıda askeri aracın görevlendirildiği belirtildi.

Fransa polisi, son gösterilerde 17 polis ve 47 göstericinin yaralandığını, gözaltına alınan 240 göstericinin 100'ünün tutuklandığını bildirdi.

İçişleri Bakanı "Sarı Yeleklileri" "katil" diye nitelendirdi

Yaşananlara ilişkin açıklamalarda bulunan Fransa İçişleri Bakanı Christophe Castaner , "Sarı Yeleklileri"n protestocu olarak değil, "birer katil" olarak nitelendirdi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler