Guaido Venezuela'ya döndü

ABD'nin desteğini arkasına alarak kendisini Venezuela'nın geçici devlet başkanı ilan eden Juan Guaido, hakkındaki tutuklama kararına rağmen Venezuela'ya döndü.

Ülkeden çıkması yasaklanan ancak bu yasağa rağmen 22 Şubat'ta Kolombiya'ya geçen Juan Guaido, Latin Amerika'daki kendisini destekleyen ülkeleri gezerek 11 gün sonra Venezuela'ya döndü.

Hakkında verilen tutuklama kararına rağmen Venezuela'ya dönen Guaido'yu taraftarları karşıladı. Kendisinin tutuklanması durumunda Maduro Hükûmetini kast ederek "yapacakları son hata olur" diyen Guaido, ABD'nin müdahalesine işaret etti.

Daha önce de Maduro Hükûmetine yönelik tehditlerde bulunan ABD, Guaido'nun serbestçe dönmesine ilişkin de gözdağı vermişti.

Hatırlanacağı üzere Venezuela Yüksek Mahkemesi (TSJ) Başkanı Maikel Moreno, Guaido için "Hakkındaki soruşturma tamamlanana kadar ülkeden izinsiz çıkma yasağı, mal varlığını elden çıkarması ve banka hesapları ve Venezuela topraklarında sahip olduğu diğer finansal araçların dondurulması ihtiyati tedbirleri onaylanmıştır." demişti. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler