Halep’te 2 haftada yüzlerce insan öldü binlerce insan göç etti

Suriye rejimi ve Rus uçaklarının Halep’te son iki hafta içerisinde düzenlediği hava saldırılarında 500’e yakın sivilin hayatını kaybettiği, bin 500 kişinin yaralandığı, 3 bin kadar sivilin de yerinden olduğu bildirildi.

Suriye rejimi ve Rus uçaklarının Halep'te muhaliflerin kontrolü altındaki bölgelere son iki hafta içerisinde düzenlediği hava saldırılarında 500'e yakın sivilin hayatını kaybettiği, bin 500 kişinin yaralandığı, 3 bin kadar sivilin de yerinden olduğu bildirildi.

Beyaz Baretliler adlı sivil savunma örgütünün, son yaptığı açıklama, Halep'teki insanlık dramını gözler önüne seriyor. örgütün yaptığı açıklamaya göre, son iki hafta içerisinde Halep'te Suriye rejimi ve Rus uçaklarının hava saldırılarında 500'den fazla kişi hayatını kaybetti, bin 500'ye yakın sivil de yaralandı. örgüt ayrıca, dört hastanenin bombalanarak kullanılamaz hale geldiğini de duyurdu.

Halk göç ediyor

Tüm bu saldırılar nedeniyle kentte alt ve üst yapı çökerken rejim güçlerinin, Halep'in doğusunda muhaliflerin kontrolünde bulunan bazı bölgeleri ele geçirmesiyle yaşanan şiddetli çatışmalar sonrası yaklaşık 3 bin kişi, yerleşim yerlerinden göç etmeye başladı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler