Hamas el-Hamdallah'ın konvoyuna yapılan saldırıyı kınadı

Hamas, el-Hamdallah'ın ın konvoyunun hedef alınmasını ve bundan dolayı Hamas'ın sorumlu tutulmasını sert bir dille kınadı.

Hamas, Rami el-Hamdallah'ın Gazze Şeridi'ne yaptığı ziyarette konvoyunun hedef alınmasını ve bundan dolayı Hamasın sorumlu tutulmasını sert bir dille kınadı.

Hamas sözcülerinden Fevzi Berhum yaptığı basın açıklamasında, bu suçlamanın Gazze Şeridi'nin güvenliğine müdahale etme girişimlerinden biri olduğunu belirterek Gazze yönetiminin uzlaşı hükümetinin ayrılmaz bir parçası olduğunu, birlik ve uzlaşmayı sağlamak için çaba sarf ettiğini söyledi.

Filistin Cumhurbaşkanlığı tarafından Gazze yönetimi sorumlu tutulmuştu. Berhum, yapılan suçlamaları kınadı ve Hamas'ı hedef olarak gösterenlerin amaçlarına ulaşamayacaklarını belirtti.

Barhum, el-Hamdallah konvoyunun hedef alanların, şehit Muzen Faqhaya suikastı düzenleyen ve Binbaşı General Tawfiq Abu Naim'e suikast düzenlemeye çalışan ellerle aynı olduğunu belirtti.

Hamas sözcüsü, güvenlik makamlarının ve İçişleri Bakanlığının, suçun tüm koşullarını ortaya çıkarmak ve suçluları adalet önüne çıkarmak için acil bir soruşturma açmasını talep etti. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler