Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Arap ve İslam Dünyasıyla İlişkiler Ofisi Başkanı İzzet Er-Reşak Endonezya'nın Eski Cumhurbaşkanı Baharuddin Yusuf Habibi'nin vefatı münasebetiyle bir taziye mesajı yayınladı.

Er-Reşak mesajında; "Eski Cumhurbaşkanı Baharuddin Yusuf Habibi'nin vefatı münasebetiyle Endonezya'nın cumhurbaşkanına, hükümetine ve halkına gönülden taziyelerimizi ve başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz" dedi.

Er-Reşak mesajında, "Müteveffa için Yüce Allah'tan rahmet ve mağfiret diliyoruz. Allah-u Teala onun hayatında yürüttüğü bütün hayırlı çalışmaları, Endonezya'nın ve başta Filistin davası olmak üzere ümmetin davaları için gösterdiği tüm fedakarlıkları en güzel ecirle karşılık vermesini temenni ediyoruz." ifadeleri yer aldı.

Endonezya'nın eski cumhurbaşkanı Habibi, 11 Eylül Çarşamba günü 83 yaşında vefat etmişti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler