Hamas'tan Filistin yönetimine

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'a seslenen Hamas liderlerinden Rafet Nasif, Filistin'de birlik ve bütünlüğün güçlendirilmesi çağrısında bulundu.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Rafet Nasif, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'tan, Yüzyılın Anlaşması'na ve Filistin davasını tasfiye etmeyi hedefleyen her türlü projeye karşı koymak için birlik ve bütünlüğü güçlendirmesini istedi.

Filistin halkını tehdit eden her türlü tehlikeye karşı başlıca garantinin halkın kendisi olduğuna işaret eden Nasif, hiçbir gücün Filistin halkına komplo kuramayacağını söyledi.

Hamas ve işgalciler arasında dolaylı olarak yürütülen ateşkes görüşmelerine de değinen Nasif, Gazze'de yapılanın müzakere olmadığını, Hamas'ın müzakereleri üzerinde uzlaşı sağlanan kurumlara bıraktığını ifade etti.

Nasif, Filistin Kurtuluş Örgütü'nün uzlaşıyla yeniden yapılandırıldıktan sonra müzakereler konusunu ele alabileceğini belirtti.

Filistinlilerin birlikte hareket etmelerinin Amerika ve siyonist çetelerin planlarını boşa çıkaracağını kaydeden Nasif, sadece Batı Yaka'da veya sadece Gazze Şeridi'nde Filistin devleti kurulamayacağını vurguladı.

Nasif, bağımsız Filistin devletinin tüm Filistin toprakları üzerinde kurulacağını ve tek bir yönetiminin olacağını bildirdi.

Batı Yaka üniversitelerindeki öğrenci konseyi seçimleri deneyiminin olumlu bir şekilde güçlendirilmesi gerektiğini dile getiren Nasif, özgürlüklerin yok olduğunu söyledi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler