İran Dışişleri Bakanı Zarif: Yalancı çoban yine iş başında

İran'ın gizli nükleer silah programının bulunduğunu iddia eden siyonist rejim başbakanı Benyamin Netanyahu'ya cevap veren İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, Netenyahu’yu yalancı çobana benzetti.

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, siyonist israil başbakanı Benyamin Netenyahu’nun İran’ın Nükleer programı ile ilgili olarak yaptığı açıklamasına sosyal medya hesabından cevap verdi.

Düzenlediği basın toplantısında İran'ın nükleer anlaşmaya rağmen gizli nükleer silah programının bulunduğunu iddia eden Netanyahu'yu “Tahran'a yönelik eski suçlamaları tekrarlayan yalancı çoban” olarak niteleyen Zarif, Twitter adresinden "Yalancı çoban yine iş başında. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'ndaki karikatür fiyaskosu da azmini kıramadı. Artık sadece küçük bir kesimi kandırabilirsin" ifadelerini kullandı.

​Zarif yanıtında ABD başkanı Trump’a da şu göndermelerde bulundu:

"Başkan Trump, anlaşmayı ortadan kaldırmak için Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu'nun (UAEK) çoktan gündeminden çıkmış eski iddiaların üzerine atlıyor. Ne kadar da uygun. Yalancı çoban tarafından dile getirilen bu koordine istihbarat iddiaları 12 Mayıs'ın hemen birkaç gün öncesine denk geldi. Ama Trump'ın kutlamaya başlamaktaki aceleciliği tüm gizliliği ortadan kaldırdı" dedi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler