İran’da ekonomik değişim uyarısı

İran'da yaşanan ekonomik sıkıntıların giderilmesi için hükümete "ekibini değiştir” çağrısı yapıldı.

İran parlamentosu ekonomik komisyon başkanı Muhammed Rıza Puribrahimi Ruhaniye ekonomi ekibini değiştir çağrısında bulundu.

Puribrahimi, hükümete kabinede değişiklik yapılması önerisinde bulunduğunu belirterek, ülkede halkın ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacak ve sorunlara çözüm bulacak bir kadronun olmadığını söyledi.

Ülke genelinde ekonomik alanlarda hazırlanan raporlara da değinen Puribrahimi, “Yapılan araştırmalar ve hazırlanan raporları dikkate alarak şunu söyleyebiliriz: Hükümetin, sorunları çözebilecek, atılgan, hızlı karar alacak uzman ve genç, ekonomik bir kadroya sahip olmadığı görmekteyiz. Bu çerçevede komisyon başkanları, cumhurbaşkanına 185 milletvekilinin imzası olan bir mektup yazarak hükümetin, ekonomi takımını değiştirmesinin zaruret olduğunu bildirmiştir.” diye konuştu

Fars haber ajansının bildirdiğine göre Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin özel kalem müdürü Mahmud Vaizi ise tarih vermeden kabine de değişiklik yapılabileceğini, genç dinamik kişilerin kabineye katılabileceğini söyledi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler