İran, Trump yönetimine yolladığı mektupta kendisine yönelecek bir saldırıya ciddi şekilde karşılık vereceğini belirtti.

ABD'nin Suudi rejimine ait petrol rafinerisine yönelik saldırıdan sorumlu tuttuğu İran, Trump yönetimine yolladığı mektupta, saldırıdan sorumlu olmadığını ve kendisine yönelecek askeri bir saldırıya derhal, ciddi bir şekilde karşılık vereceklerini bildirdi.

İki ülke arasında diplomatik ilişki bulunmadığı için İran'ın İsviçre Büyükelçiliği üzerinden gönderilen resmi mektupta İran kendilerine bir saldırı olursa, buna cevaplarının "saldırının kaynağıyla sınırlı olmayacağını" belirtti.

Tahran, ABD yönetimine bir kez daha Suudi rejimine ait petrol rafinerisine yönelen saldırıyla ilgilerinin bulunmadığını da ifade etti.

Cumartesi günü Suudi Arabistan'da Aramco şirketinin işlettiği Abkaik rafinerisi ve Khurais petrol sahasına yönelen saldırılar, rejimin petrol üretiminin yarıya düşmesine yol açmıştı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler