ABD'nin, Suudi rejiminin petrol rafinerilerine düzenlenen saldırılardan İran’ı sorumlu tutmasının ardından, Devrim Muhafızları savaşa hazır olduklarını belirtti.

İran Devrim Muhafızları Komutanı Amir Ali Hacızade, "Herkes sunu bilmeli, 2 bin kilometre uzaklığa kadar ABD üsleri ve savaş gemileri İran füzelerinin menzili içinde." dedi.

Hacızade, "İran her zaman için tam teşekküllü bir savaşa hazır." ifadesini de kullandı.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, İran'ı, Suudi rejimine ait petrol sahalarına saldırmakla itham etmişti.

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif de ABD'nin baskı politikasının başarısız olduğunu, Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun ise maksimum yalancıya dönüştüğünü belirtmişti.

Husiler, Cumartesi günü Abkayk tesisine ve Khurais petrol rafinerisine 10 insansız hava aracıyla saldırı düzenlediklerini belirtti. Ancak Pompeo insansız hava araçlarının Yemen’den geldiklerine dair bir kanıt olmadığını kaydediyor ve İran’ı suçluyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler