Seçim için Ürdün Vadisi ve Ölü Deniz'in kuzeyini ABD yönetimiyle koordineli şekilde "işgal altındaki topraklara ilhak edeceği" vaadinde bulunan siyonist Netanyahu, hükümet kurmak için gerekli çoğunluğa ulaşamadı.

Sandık çıkış anketlerine göre, işgal rejimi başbakanı Netanyahu liderliğindeki sağcı blok, koalisyonu kuracak çoğunluğu elde edemedi.

Siyonist Netanyahu, geçen haftaki kamuoyu araştırmalarında partisinin geriye düşmesi üzerine 17 Eylül'de yapılacak erken seçimde yeniden iktidara gelmesi halinde Batı Şeria'da yer alan Ürdün Vadisi ve Ölü Deniz'in kuzeyini ABD yönetimiyle koordineli şekilde "işgal altındaki topraklara ilhak edeceği" vaadinde bulunmuştu.

El-Halil'deki Eski Şehir bölgesinde 400 kadar işgalci siyonist yaşıyor. Bu işgalciler, bin 500 siyonist asker tarafından korunuyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler