İtalya'da 6-8 Ekim şehitleri anıldı

İtalyan`nın Trieste şehrinde bulunan Said-i Nursi İlim Kültür Vakfı’nın düzenlediği programla, geçen yıl 6-8 Ekim’deki olaylarda PKK çeteleri tarafından katledilen Yasin Börü ve arkadaşları anıldı.

Said Nursi ilim Kültür Vakfı, geçen yıl 6-8 Ekim tarihleri arasında HDP yöneticilerinin çağrısı üzerine, sokaklara salınan PKK çetelerinin saldırıları sonucu katledilen şehitler, İtalyan`nın Trieste şehrinde bulunan Said-i Nursi İlim Kültür Vakfı'nın düzenlediği programla yâd edildi.

Hamza Kayalıalp'ın şehitlerin pâk ruhlarına okuduğu Yasin-i şerif tilavetiyle başlayan program, Veysel Aydemir Hoca'nın konuşmasıyla devam etti.

Aydemir Hoca konuşmasında, "Yasin Börü ve arkadaşları Ashab-ı Uhdud gibi şehid edildi. Peygamber ve İslam Ahlakı üzerine yetişen Yasin Börü, Riyad Güneş, Hasan Gökgöz, Hüseyin Dakak ve Turan Yavaş, sadist ruhlu PKK tarafından Ashab-ı Uhdud gibi katledildiler. Şehadet sualsiz cennete girmektir, şefaattir ve berekettir. Bundan sonra mazlum Kürt denildiği vakit, vahşice ve barbarca katledilen Yasin Börü ile arkadaşları akla gelecek. öyle korkunç bir şekilde şehid edildi ki, bunu anlatacak kelime bulamıyorum. " dedi.

Aydemir Hoca,"Bu camia16 yaşındaki bir gencin bayram gününde akranları gibi gezme yerine, yardıma muhtaç insanlar için koşuşturan bir nesil yetiştirmiş, diğer yandan HDPKK zihniyeti de, katil, cani, barbar ve insani duygulardan uzak bir nesil yetiştirmiştir. Tarih tekerrürden ibarettir. Dünya var oldukça Habil ve katillerde var olacaktır. Allah (cc) Yasin ve arkadaşlarının haklarını katillere bırakmasın." dedi.

Program yapılan Duayla sona erdi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler