​ABD'nin başkenti Washington'da Kongre binasındaki kanlı baskının ardından binanın zemininde uyuyan askerlerin görüntüleri, ülkenin adeta bir düşman istilası altına girdiği yorumlarını da beraberinde getirdi.

ABD'nin başkenti Washington'da 6 Ocak'ta görevdeki başkan Donald Trump yanlıları, Kongre binasını basmış 4'ü sivil biri polis 5 kişi hayatını kaybetmişti.

Kongre, baskın sonrası güvenliğin sağlanmasında hemen sonra ABD Başkanlığını Joe Biden'ın kazandığını tescil etmişti.

Kongre baskınında en dikkat çekici görüntüler biri ise binanın yüzeyinde yattıkları görülen ABD Ulusal Muhafızlar askerleri oldu.

Amerikalı gazeteci Nathaniel Reed'in paylaştığı görüntüleri yorumlayan sosyal medya kullanıcıları, görüntülerden ülkenin, yabancı askerlerin istilası altında olduğu izlenimi ortaya çıktığını ancak, ABD'nin kendi halkında bile korkar hale geldiğine dikkat çekti.

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Cens de konu hakkında kinayeli bir paylaşımda bulundu. Cens, Twitter hesabında, Kongre binasında yerde yatan askerlerin görüntüleri eşliğinde, "Trump göreve geldiğinde bir Çerkez sözü paylaşmıştım: Öküz tahta çıkınca padişah olmaz ama sarayı ahıra çevirir. İhraç fazlası demokrasi elde kalınca ABD kongre kışlasının pardon, binasının hali." ifadelerine yer verdi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler