Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, sürekli olarak temas halinde olduklarını, gereklilik halinde iki ülke liderinin de bu konuda devreye girdiklerini belirtti.

Suriye’de tırmanan gerginlik nedeniyle son haftanın "oldukça huzursuz geçtiğini" belirten Peskov, "Doğal olarak teröristlerin saldırı eylemleri yanıtsız kalamazdı. Kendi ülkelerinde, kendi topraklarında bulunan Suriyeli askerler, elbette ki saldırılara yanıt verdi ve bu durum aşırı bir gerginliğe neden oldu. Hem Rus hem de Türk askeri yetkililerimiz sürekli temas halindeler, ayrıca gereklilik halinde liderlerimiz de bu konuda devreye giriyor." dedi.

İdlib’deki gerginlik nedeniyle Rusya ve Türkiye arasındaki ilişkiler konusunda olumsuz tahminlerde bulunmama çağrısı yapan Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bu konuda çok ilgili olduğunu söyledi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler