Libya'nın başkenti Trablus'ta düzenlenen roket saldırılarında ilk belirlemelere göre 6 kişi öldü, 35 kişi yaralandı.

Libya'nın başkenti Trablus'ta salı gecesi düzenlenen büyük tahribata yol açan roket saldırılarında ilk belirlemelere göre 6 kişi öldü, 35 kişi yaralandı.

Başkent Trablus'un hedef alındığı roket saldırılarında şarapnel parçaları Abu Salim yerleşim bölgelerine düştü. 

Ülkenin Sağlık Bakanlığı'ndaki Acil Durum Komitesi Başkanı, saldırıda ölenlerin sayısını onayladı. 

BM Genel Sekreteri Libya Özel Temsilcisi Ghassan Salamé, Libya'nın doğusundaki milislerin Genel Başkanı General Halife Hafter'in ülkenin başbakanı Fayez el-Serraj'ın tutuklanması için bir emir çıkartarak darbe girişiminde bulunduğunu söyledi.

Hafter'in ordusu, Trablus'taki mevcut ve uluslararası kabul görmüş hükümete sadık kalan silahlı gruplarla mücadele etmeye devam ediyor.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, savaşın durdurulmasını hedefleyen İngiliz taslak kararını dikkate almaya hazırlanıyor.

Hafter ordusunun Trablus'u ele geçirmek için 4 Nisan'dan bu yana düzenlediği saldırılarda 174 kişi öldü, 756 kişi de yaralandı.

BM'nin en son müzakerelerine göre, çatışma 20 bin civarında kişiyi yerinden etti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler