Meşal: Silahlı direniş bütün şekilleriyle devam edecek

Ortak Operasyon Odasının parlak bir tablo çizdiğini belirten Hamas Siyasi Birimi eski Başkanı Halid Meşal, "Silahlı direniş bütün şekilleriyle devam edecek" dedi.

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi eski Başkanı Halid Meşal, geçen hafta Pazar günü Gazze'nin güneyinde yer alan Han Yunus şehrinin doğusuna sızmaya çalışan Siyonist birlikle girdiği çatışmada şehid olan Kassam Tugayları komutanı Nureddin Bereke'nin ailesini aradı.

Telefon görüşmesinde aileye taziyelerini bildiren Meşal, Gazze sınırlarından sızmaya çalışan işgal birliğiyle girdikleri çatışmada şehid olan Bereke ve diğer şehid kardeşlerini takdir ettiklerini ifade etti.

Meşal, Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları aracılığıyla işgale karşı her türlü silahlı direnişi sürdüreceğini ifade etti.

Filistin halkının Gazze'de gösterdiği direnişten övgüyle bahseden Meşal, bütün gruplarıyla direnişin Ortak Operasyon Odası kurarak son çatışmada müthiş bir direniş örneği sergilediğini, kahramanca direniş için umut verici parlak bir tablo gösterdiklerini kaydetti.

Şehitlere rahmet dileyen Meşal, Allah'tan kendilerini Firdevs cennetlerinde ağırlamasını niyaz ettiklerini söyledi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler